Fotó: kisvardafc.hu

NB I-es edzőmeccsek: A Kisvárda és az Újpest is osztrák csapatot vert - eredmények

A Kisvárda az Admira Wackert, az Újpest pedig a Riedet fektette két vállra az ausztriai edzőmérkőzéseken.
Nyikes Zoltán 2022. július 8., péntek 20:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. július 8., péntek 20:37

Kisvárda–Admira Wacker

Az osztrák élvonaltól búcsúzó Admira Wacker ellen játszotta le utolsó felkészülési mérkőzését Ausztriában a Kisvárda.

Az NB I-es klub hivatalos oldalának beszámolója szerint az első játékrészben csak helyzetekig jutottak a csapatok, majd a fordulás után megjöttek a gólok is. Az 55. percben Mesanovic birkózott háttal a védőjével, majd a visszagurított labdát Navrátil 15 méterről a léc alá lőtte, ezzel szerzett vezetést a Kisvárda.

Az előny viszont csak hét percig volt a magyar csapatnál, miután Badji lódult meg a jobb oldalon, befelé húzott, majd 15 méterről a léc alá lőtt. A győztes találat azonban a Kisvárda nyári igazolása, Ilievski nevéhez fűződik, az északmacedón támadó Asani bal oldali beadását bombázta 8 méterről, kapásból a hálóba.

Felkészülési mérkőzés, Bécs, Ausztria

Kisvárda–Admira Wacker (osztrák II.) 2-1 (Navrátil 55., Ilievski 71., ill. Badji 62.)

Kisvárda: Hindrich – Hej (Rubus, 73.), Vranjanin (Szimovics, 73.), D. Kovacic (Széles, 62.), Peteleu (Leoni, 62.) – Ötvös (Karabeljov, 13.), Melnik (Bíró R., 73.) – Navrátil (Heles, 73.), Makowski (Lucas, 62.), Camaj (Asani, 62.) – Mesanovic (Ilievszki, 62.)

Ried–Újpest

Az osztrák élvonalbeli SV Ried ellen kezdte meg az Újpest az ausztriai edzőtáborban rendezendő felkészülési meccsek sorát.

Az újpesti klubhonlap beszámolója szerint az első helyzetéből gólt szerzett a hazai csapat, Wiessmeier talált a kapuba. A félidő felénél elrendelt ivószünet jót tett az Újpestnek, ezt követően több szép akciót is kialakított, a lehetőségek pedig végül gólokká értek: Bjelos előbb az üres kapuba lőtt egy kapushiba után, majd Katona próbálkozását blokkolták, a lepattanót ismét Bjelos váltott gólra.

A második játékrészt is jobban kezdte a Ried, az 55. percben Nutz révén jött össze az egyenlítés. A maradék időben már csak az Újpest volt eredményes, a hármas sípszóig Yahaya és Diaby talált még be.

Felkészülési mérkőzés, Ried, Ausztria

SV Ried (osztrák I.)–Újpest FC 2-4 (Wiessmeier 5., Nutz 55., ill. Bjelos 44., 45+2., Yahaya 74., Diaby 90.)

Újpest: Banai (Pajovic 60.) - Pauljevic (Kastrati (55.), Csongvai (Fehér 85.), Kuusk (Diaby 55.), Antonov (Szabó 80.) - Boumal (Jevtoski 85.), Bjelos (Radosevic 85.), Ljujic (Mack 55.), Croizet (Simon 60.), Katona (Yahaya 55.) - Tallo (Kone 60.)

Az NB I ezüstérmesének egyik legjobbját igazolta le a Honvéd - hivatalos
A kispesti együttes negyedik nyári igazolása az elmúlt másfél évet Kisvárdán töltő védő, Herdi Prenga.