NB I: Az Újpest bajnokot csinálhat a Fradiból - pontot raboltak a lilák Fehérvárról

2-2-s döntetlennel ért véget a MOL Fehérvár és az Újpest vasárnap esti csatája. A Vidi elköszönhet a bajnoki címtől, ha az FTC győzni tud kedden.
Dudás Gábor 2020. június 14., vasárnap 22:59
Szerző: Dudás Gábor 2020. június 14., vasárnap 22:59

Gyorsan kiderült, milyen lesz nagyjából a meccs, de legalábbis az első játékrész képe vasárnap este. A Vidi szervezte a játékot, próbált dominálni, az Újpest pedig ellenakciókra próbált berendezkedni, emellett inkább a meccs és a játék tördelését célozta meg.

A jóval többet szabálytalankodó lilák (a félidőben 14-2-re vezettek a faultokat tekintve)  a 11. percben majdnem rosszul jártak emiatt, hiszen Houri 18 méteres szabadrúgása a jobb oldali kapufán csattant. A francia következő, villámgyorsan elvégzett pontrúgása viszont már gólt ért, igaz, nem a kaput célozta meg. A 41. percben Houri passza találta meg Petrjakot a balösszekötő helyén, az ukrán középre tette a labdát, a menteni igyekvő Ristevski pedig a saját kapujába sodorta azt - öngól, 1-0.

A fordulás után is maradt a forgatókönyv, a Vidi diktálta a tempót, az Újpest inkább védekezett. Épp ezért jöhetett hidegzuhanyként a hazaiak számára a 64. perc történése: egy röviden kifejelt labdát Obinna kezelt le a kaputól 22-23 méterre, majd bődületes gólt vágott a jobb felső sarokba (1-1).

A némiképp váratlan, de annál látványosabb gólra kettős cserével reagált Joan Carrillo és Predrag Rogan, előbbi pályára küldte Nikolics Nemanját is, aki gyorsan meg is hálálta a bizalmat. A 72. percben, egy újabb veszélyes Houri-szöglet után Stopira bólintotta le a labdát, érkezett Nikolics, és közelről a hálóba fejelt (2-2).

Ezzel azonban még nem volt vége: a 81. percben, ezútal egy Burekovic-szöglet után Heris fejelt a bal kapufa mellé - a hálóba (2-2).

A Vidi a hajrában ment, próbálkozott, de újabb gólt már nem szerzett, a vendégek viszont nem is álltak messze attól, amikor Zsótér szögleténél az utolsó pillanatban mentett a gólvonalon Kovácsik.

A 2-2-s döntetlen azt jelenti, hogy a MOL Fehérvár 11 ponttal áll a Ferencváros mögött, és ha a zöldek kedden legyőzik a Honvédot, biztosan megnyerik a bajnokságot.

OTP Bank Liga, 29. forduló:

MOL Fehérvár FC - Újpest 2-2 (Ristevski 41. - öngól, Nikolics 72., ill. Obinna 64., Heris 81.)

A meccs minden fontos mozzanata percről percre!

Kaposvár - Diósgyőr 3-0

Az NB I állása:

Exkluzív interjú: "Akkor nem is vállaltam volna, hogy én legyek az Újpest vezetőedzője" – Rogan a kinevezéséről, a lelkizésről és a céljairól
A Honvéd és a DVSC legyőzésével mutatkozott be az NB I-ben az Újpesten szűk két hete kinevezett Predrag Rogan, akinek elmondása szerint elsősorban a játékosok fejében, lelkében kellett rendet tennie. Exkluzív interjú a lilák új szerb szakvezetőjével.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.
Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.