NB I: Az Újpest az utolsó helyen tartotta a Honvédot - 3 perc alatt fordítottak a lilák

Igencsak kétarcú mérkőzésen, hátrányból fordítva győzött 2-1-re az Újpest a Bp. Honvéd ideiglenes otthonában, így a kispestiek továbbra is az utolsó helyen állnak az OTP Bank Ligában.
Dudás Gábor 2020. szeptember 27., vasárnap 19:52
Szerző: Dudás Gábor 2020. szeptember 27., vasárnap 19:52

Már a 4. percben megzörgette a hálót a Honvéd, de hiába. Gazdag stukkolt a kapuba Szendrei jobbról érkező lekészítése után, de a fiatal játékos már az alapvonalon túlról passzolt középre. Jó bírói döntés volt.

Ez volt nagyjából az első félóra legérdekesebb jelenete (talán egy Balogh ollózási kísérletet leszámítva), hogy aztán a 30. percben megszerezze a vezetést az azért veszélyesebbnek tűnő kispesti csapat. Zsótér balról érkező labdája találta meg Balogh Norbertet középen, a csatár pedig a védőktől nem zavartatva a kapuba belsőzött (1-0).

Az Újpest összességében hátrányban és nagy helyzet nélkül zárta az első játékrészt.

Jöttek viszont a lila-fehér lehetőségek a szünet után. Az 53. percben például Koutroumpis 7 méteres fejesét a csapattárs, Perosevic blokkolta a kispesti kapunál. A 62. percben, Antonov kiugratásával a leshatáron (vagy azon túl) ugrott ki Simon, majd nagy helyzetben a bal kapufa mellé gurított.

A 77. percben aztán jött a megérdemeltnek mondható újpesti egyenlítés: Antonov góllal debütált - a szerb szélső Pauljevic viszatett labdáját vágta a kapuba egy nagy kavarodás végén (1-1).

Sőt, nem sokkal később a fordítás is összejött a liláknak, a 80. percben Junior Tallo remek kiugratása után Simon 9-10 méterről, a kiugró Tujvel mellett passzolt a kapuba (1-2).

A két gól felébresztette a második félidőben nagyon tompa Honvédot és a hajrában voltak is helyzetei a piros-feketéknek, de sem Gazdag és Mezghrani lövése, sem Traoré fejese nem talált végül kaput.

Maradt az 1-2, az Újpest hátrányból fordított és az utolsó helyen tartotta a Budapest Honvédot az NB I-ben.