NB I: A csere góljára a csere válaszolt a Kisvárda-Újpesten - videó

1-1-re végződött a Kisvárda és az Újpest bajnokija, annak ellenére, hogy a hazaiak végig nagy fölényben játszottak. A hajrában a cseréké lett a főszerep.
Dudás Gábor 2020. december 15., kedd 19:56
Szerző: Dudás Gábor 2020. december 15., kedd 19:56

Kevés helyzetet és nulla gólt hozott az első játékrész. Összességében inkább a Kisvárda járt közelebb a vezetéshez, bár mezőnyfölénye inkább meddő volt, de párszor azért megkavarták a vendégvédelmet a hazaiak.

A 8. percben Bumba jobbról húzott befelé, majd egy cselt követően nem sokkal tekert ballal a jobb felső sarok mellé-fölé. A 24. percben Bumba balról betekert labdája megtalálta ugyan az ötösnél a Kastrati ellen légipárbajt nyerő Horváth fejét, de a csatár magasan a kapu fölé bólintott.

A 41. percben aztán a lilák is veszélyeztettek: egy felívelt Simon-szabadrúgás után Tallo csúsztatott kapura, Dombó azonban szögletre ütötte a labdát.

Próbálta megnyomni a második játékrész elejét a Kisvárda és szinte rögtön helyzetbe is került, a 47. percben Banai védett nagyot Bumba 10 méteres lövésénél.

A másik oldalon Perosevic kísérleténél simábban hárított Dombó, hogy aztán Bumba forduljon rá egy visszafejelt labdára, majd 8 méterről a léc fölé lőjön a vendégkapunál. A 60. perc hozta az addigi legnagyobb helyzetet: a csereként beállt Zlicic ügyesen adott be balról, Horváth pedig ajtó-ablak helyzetben fejelhetett az ötösről, de nem találta el a labdát.

A Kisvárda ezután is maradt fölényben, de nehezen talált fogást a fegyelmezetten védekező vendégeken. Akik aztán szinte a semmiből megszerezték a vezető góljukat: a 85. percben a padról beszállt Szakály indult meg balról, nem igazán vették komolyan, a rutinos középpályás pedig 17 méterről szépen tekert a kapu bal oldalába (0-1).

De ezzel nem volt még vége a meccsnek, sőt! A 88. percben Cerqueira kaszálta el sárgát és 11-est érően a meglóduló Melnyiket. A büntetőhöz Viana állt oda, de a felső léc érintésével a kapu fölé rúgta a 11-est.

A slusszpoén azonban így is a hazaiaké lett: Lucas ívelte fel a labdát, Sassá középre fejelte azt, a nemrég beállt Jelena pedig közelről a hálóba bólintott, 1-1-re alakítva a végeredményt.

Az Újpest nyeretlen maradt a zsinórban ötödik idegenbeli bajnokiján (2 döntetlen, 3 vereség - legutóbb szeptember 27-én, a Honvéd vendégeként győztek a lilák​) is, és ezúttal nem lehetett elégedett a megszerzett egy ponttal a kései gól miatt. A Kisvárda pedig zsinórban negyedszer ikszelt a bajnokságban.