Lehet címvédés a Magyar Kupában: Az Újpest 93. perces bombagóllal ejtette ki a Kisvárdát

A címvédő Újpest 0-1-ről fordított a Szusza Ferenc Stadionban.
Csakfoci Admin 2022. február 8., kedd 19:05
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 8., kedd 19:05

Az alacsony színvonalú első félidőben a csapatok jobbára egymás hibáiból éltek. A 7. percben Navratil passza után Camaj 10 méterről mellé lőtt. Aztán a 20. percben már Antonov beadása után Hotra ütötte a labdát Csongvai hátára, bizony nem sokon múlt, hogy a játékszer behulljon a hálóba.

A folytatásban mindkét együttes megszerezhette volna a vezetést: az egyik oldalon Navratil célzott a bal alsó sarok mellé, a másikon Pauljevic iramodott meg és lőtt a vendégek kapusába. Teltek, múltak a percek, többnyire mezőnyben gyűrték egymást a felek, a kapuk nem forogtak különösebben veszélyben, így a szünetre gólnélküli állás mellett vonultak a felek.

A fordulást követően megélénkült a találkozó, előbb Pauljevic emelt nagy sprint után, kevéssel a jobb kapufa mellé (Hotra elég rosszul jött ki a kapujából, de végül szerencséje volt), majd Pajovic kétszer is bravúrral szedte le a labdát Camaj lábáról.

A 67. percben azonban már a montenegrói támadó nyert:  Peteleu visszagurítását Camaj nagy erővel lőtte 11 méterről a léc alá (0-1). Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek. A 74. percben a csereként beállt Simon Krisztián első labdérintésre átvette a Beridzétől kapott labdát, majd laposan, 11 méterről lőtt a jobb alsóba (1-1).

A hajrában úgy tűnt, szerencséje is lesz a Kisvárdának, hiszen a már sárga lapos Peteleu nem kapta meg a jogosnak tűnő második lapot mezhúzásért Vad II játékvezetőtől. A ráadásban azonban az Újpest egy hatalmas, 25-26 méteres Csongvai szabadrúgás-góllal fordított , ezzel pedig tovább is jutott a MOL Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé. A lila-fehérek először nyertek tétmeccset 2022-ben.