Az Újpest szép gólokkal nyerte meg az NB I kiesési rangadóját - nagy bajban a Loki

Simon Krisztián duplájának is köszönhetően 3-1-re verte az Újpest a DVSC-t az OTP Bank Liga 28. fordulójának "hatpontos" meccsén. Predrag Rogan így második meccsét is megnyerte, Kondás Elemér visszatérése viszont nem járt ponttal.
Dudás Gábor 2020. június 9., kedd 20:51
Szerző: Dudás Gábor 2020. június 9., kedd 20:51

Ristevski hatalmas helyzete jelentette az első komolyabb eseményt: a 6. percben Burekovic balról belőtt szabarúgása egyet pattant az ötösnél, mielőtt Ristevski közvetlen közelről fejelt volna, Nagy Sándor azonban odaért és hatalmas bravúrral védett. Bő három perccel később viszont már nem volt esélye a debreceni kapusnak: Simon szöglete után a védők feje fölött elszállt a labda, érkezett viszont Ristevski, aki 8 méterről, dropból a kapuba lőtt (1-0).

Az immáron Kondás Elemére vezette DVSC a 17. percben jutott el az első lehetőségéig: Bódi szögletét Garba csúsztathatta volna a kapuba a rövid saroknál, de inkább az égbe fejelt. A 30. percben a nigériai csatár megint helyzetbe került, ekkor a volt debreceni Szakálytól kapott gólpasszt, de a támadó a kapu mellé lőtt.

Az egyre inkább mezőnyfölénybe kerülő Loki főként távoli lövésekkel operált, ezek közül a csereként beállt Kusnyíré volt a legveszélyesebb: a 42. percben Burekovic szabadított fel röviden, a fiatal bekk lőtt is 19 méterről, nem is sokkal a jobb kapufa mellé!

A második játékrész is a lehető legjobban, korai góllal kezdődött az Újpest számára. A 48. percben Obinna lendült meg a labdával a félpályánál, majd kitette a játékszert Simonnak, aki a jobbösszekötő helyéről, 15 méterről a léc alá bombázott (2-0).

Az 59. percben váratlan esélyt kapott az addig kaput sem találó Debrecen, méghozzá egy öngóllal. Varga Kevin beadásáról lemaradt Adeniji, de Banai pechjére épp Herisre ütötte a labdát, amely így a hálóban kötött ki (2-1). Három percig tarthatott azonban csak a vendégremény, a 62. percben ugyanis Burekovic remek beadása után Simon közelről a hálóba fejelt (3-1).

A harmadik bekapott találat végképp megfogta a DVSC-t és magabiztossá tette a lilákat. Próbálkozott ugyan a Loki, de a hazai védelem sikerrel állta a nem túl viharos rohamokat. Az első igazi debreceni kapura lövésig pedig a 84. percig kellett várni, Bódi 12 méterről, fordulásból leadott lövését ütötte ki a léc alól Banai.

Gól azonban már nem esett, az Újpest három napon belül a második életbe vágó három pontját is megszerezte, és picit fellélegezhet, a DVSC viszont egyre nagyobb bajba kerül a kiesési harcban.