NB I: Továbbra sem tud nyerni a Mezőkövesd - videó

Az OTP Bank Liga 28. fordulójának első mérkőzésén a Kisvárda 1-1-es döntetlent ért el a Mezőkövesd ellen. Kuttor Attila csapata az újrakezdés óta lejátszott hatodik tétmeccsén is nyeretlen maradt.
Privacsek András 2020. június 9., kedd 18:51
Szerző: Privacsek András 2020. június 9., kedd 18:51

Kuttor Attila nyolc helyen változtatott a Mezőkövesd kezdőcsapatán a legutóbbi, Paks elleni vereséget követően. Ennek ellenére a vendégcsapat kezdett jobban Kisvárdán: a 9. percben Nagy Dániel kemény lövését ütötte szögletre Dombó. A 20. percben Jurina kétszer is veszélyeztetett, előbb éles szögből lőtt mellé, majd 14 méterről fölé. A félidő közepén az első helyzetéből gólt szerzett a Kisvárda: Gosztonyi jobbról pontosan tekert középre, ahol érkezett Viana és 4 méterről a hálóba fejelt. A 40. percben Viana duplázhatott volna, de 10 méteres lövését Meskhi blokkolta.

Úgy tűnt, kisvárdai előnnyel mennek szünetre a csapatok, de egy gyors kontra végén Jurina ugratta ki Nagy Dánielt, aki egy csel után 14 méterről két védő között lőtt a jobb sarokba.

Az első játékrészben Bódog Tamás kétszer is kényszerűségből cserélt, előbb Bumba, aztán Gosztonyi sérült meg.

A második félidő elején Kovácsréti bombája zúgott el a kapu felett, majd egy gyors kövesdi támadás végén Vajda adott középre, Protic pedig a hatalmasa mentett a kapu torkából. Nem sokkal később ismét Kovácsréti tüzelt, ezúttal Riabenko kitolta a labdát.

A 72. percben Viana 18 méteres életerős lövése ment alig a jobb sarok mellé, majd Lucas távoli lövése csattant a felső lécen. A hajrában Kovácsréti második sárgával kiállt, így a végére emberelőnybe került a Kövesd.

A 94. percben Zivzivadze megnyerhette volna  meccset a vendégeknek, de közeli lövését fogta Dombó, így maradt az 1-1.

OTP Bank Liga, 28. forduló, kedd:

Kisvárda – Mezőkövesd 1-1 (Viana 23., ill. Nagy D. 45.)

19:00: Újpest  - DVSC - ÉLŐBEN itt!

21:05: Bp. Honvéd - MOL Fehérvár FC

NB I: 8-10 hónapra is lesérülhetett a Kisvárda egyik legjobb játékosa
Súlyos sérülést szenvedett Gosztonyi András, a Kisvárda támadó középpályása a Mezőkövesd elleni keddi NB I-es bajnoki első félidejében.