Az Újpest NB II-es csapat ellen izzadt meg a MOL Magyar Kupában

2-0-ra győzött Szolnokon, de Banai védéseire is szüksége volt az Újpestnek ahhoz, hogy továbbjusson az NB II-es ellenfélen a Magyar Kupában.
Dudás Gábor 2021. február 9., kedd 21:35
Szerző: Dudás Gábor 2021. február 9., kedd 21:35

Az NB I-es bajnokságban a kiesés ellen küzdő Újpestre az a Szolnok várt, amely 11 tétmérkőzés óta nem talált legyőzőre és legutóbb az NB II-es listavezető DVSC-t is legyőzte a Tiszaligeti Stadionban.

A hazaiak azonban ezúttal sokáig nem igazán tudtak felnőni esélyesebb ellenfelükhöz, bár egy-két ügyes akciója és lehetősége akadt azért a másodosztályú együttesnek. A fiatalokat is bevető Újpest aztán az első félidő utolsó perceiben - mint utólag kiderült - eldöntötte a találkozót.

A 30. percben Antonov még nagy helyzetet hagyott ki, a szünet előtt nem sokkal azonban jött a vendégek vezető gólja. A 44. percben a fiatal Katona esett el a kifutó Molnár-Farkas mellett, büntető járt a liláknak. A 11-est magabiztosan értékesítette Junior Tallo.

Nem sokkal később Beridze egy nagy szóló végén durrantott a bal kapufa mellé. Jöhetett egy szöglet, amelyet Katona végzett el és az érkező Csongvai a kapuba csúsztatta a labdát - 0-2 volt a félidei állás.

A fordulás után Junior Tallo fejesével még veszélyeztetett az Újpest, utána viszont elkezdtek cserélgetni a lilák, már a pénteki, Diósgyőr elleni kiesési rangadóra is gondolva.

A Szolnok pedig egyre inkább feljött és elkezdett helyzeteket is kidolgozni. A hazaiak a 70. és a 73. perc között három komoly lehetőséget alakítottak ki, kétszer Banainak kellett nagyot védenie, egyszer pedig Novákot egy csapattárs zavarta meg viszonylag tiszta helyzetben. Ekkor a szolnoki szépítés mindenképpen benne volt a találkozóban.

A nagy rohamok azonban hamarosan alábbhagytak, csak a mezőnyfölény maradt szolnoki részről. A végén Beridze helyzete, illetve Novák veszélyes szabadrúgása, majd Banai újabb hárítása jelentett eseményt, gól viszont már nem született.

A lilák összességében megérdemelt, de a második félidőben azért kissé izgalmassá váló 2-0-s győzelmükkel bejutottak a MOL Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.