NB I: Drámai végjáték, 98. perces VAR-ozás után lett bajnok a Fradi

Drámai véghajrá után végül a Ferencváros örülhetett, így hazai pályán, 33. alkalommal lett magyar bajnok az FTC.
Póczik Dávid 2022. április 24., vasárnap 19:35
Szerző: Póczik Dávid 2022. április 24., vasárnap 19:35

Már a második percben helyzetbe kerültek a hazaiak, Boli lőtt kapura az ötös jobb sarkáról, Csongvai vetődött a labda útjába és óriásit mentett.

Az ötödik percben Esiti buktatta a tizenhatoson belül Beridzét, amiért Karakó büntetőt ítélt. A tizenegyest Zivzivadze higgadtan a bal alsóba passzolta, Dibusz a másik irányba vetődött, 0-1.

A 19. percben Boli vitte le a labdát az alapvonalra és jobbal keresztbe passzolt. A hosszún Tokmac érkezett, aki ballal, félmagasan a kapuba lőtte a labdát, 1-1.

A 39. percben a bal oldalon vezetett szép támadást az FTC. Az akció végén Pászka gurította vissza ballal a labdát. Az átadásra Vécsei érkezett, aki ballal nagyon pontosan kilőtte a kapu bal sarkát, 2-1-s állással mentek félidőre a csapatok.

Az 59. percben Croizet tüzelt öt méterről kapura, Dibusz bal válláról pattant ki a labda, a Fradi kapusa egy pillanatra nem is tudta, hol jár a labda.

Pár perccel később Boli vette célba a kapu bal oldalát tíz méterről, de Banai nagyot vetődve hárítani tudott.

A 70. percben Zachariassen próbálkozott 9-10 méterről, de kísérlete elsuhant a jobb kapufa mellett.

A 93. percben Loncar szabálytalankodott Csongvaival szemben, amiért megkapta második sárgáját, így kiállította a játékvezető.

A 98. percben Dibusz hibázott a tizenhatoson belül, a lepattanóra Croizet csapott le, aki jobbal a kapuba lőtte a labdát. A játékvezető rövid videózás után érvénytelenítette a találatot, mert az újpest támadó kézzel ért a labdába.

A Ferencváros ezzel a győzelemmel bebiztosította fennállásnak 33. magyar bajnoki győzelmét. Az Újpest továbbra is a hatodik helyet foglalja el a tabellán.

OTP Bank Liga, 29. forduló

Ferencvárosi TC-Újpest FC 2-1 (Tokmac 19., Vécsei 39., ill. Zivzivadze 6. - tizenegyesből)

Kiállítva: Loncar 93.

FTC: Dibusz - Somália, Blazic, Kovacevic, Pászka - Esiti, Laidouni, Vécsei - Zachariassen, Boli, Tokmac

(cserék: Bogdán, S. Mmaee, Besic, Bassey, Sigér, Mak, Auzqui, Marin, Loncar, Gavric, Marquinhos)

Újpest: Banai - Kastrati, Koutroubis, Antonov - Croizet, Csongvai, Onovo, Bjelos, Boumal - Beridze, Zivzivadze

(cserék: Pajovic, Diaby, Mack, Simon, Yahaya, Viana, Mitrovic, Kovács D., Koné, Pauljevic, Katona)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.