Fotó: fradi.hu

Rebrov: "A nagy előny nyomást is helyez a játékosokra", Boris elárulta a kivédett 11-es titkát – edzői értékelések

Szombaton három mérkőzést játszottak le az NB I 23. fordulójából - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2021. február 27., szombat 22:29
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. február 27., szombat 22:29

Budafoki MTE–Kisvárda 2-0

Csizmadia Csaba (Budafok): – Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl, viszont egy nagyon nagy győzelmet aratott a csapat. Az első félidőben küszködtünk, hiszen a Kisvárda egy szervezett csapat. Próbáltak nyomást gyakorolni ránk, az elején volt egy kapufájuk, de ezt követően nem emlékszem kisvárdai lehetőségre. Nekünk kellett ez a szerencsés gól, illetve a második félidőben sokat számított, hogy minket támogatott a szél, tudtunk focizni. Amikor berúgtuk a második gólt, azt éreztem, hogy a Kisvárda feladja és meg fogjuk nyerni. Úgy gondoltam, hogy ez egy egygólos mérkőzés lesz, de nem vagyok szomorú, amiért két góllal nyertünk, ráadásul lehoztuk hátul nullára a meccset. Illetve hadd említsem meg, hogy a kezdőcsapatban és a cserék után is hét, 23 év alatti játékos volt a csapatban és mindegyik magyar volt. Hiba lenne, ha azt mondanám, hogy nagy lépés ez a győzelem, mert fordulóról fordulóra láthatjuk, hogy bárki bárkit megverhet. (budafokimte.hu)

Supka Attila (Kisvárda):Hatvannyolc percig nem voltak problémáink, az történt addig a pályán, amit elterveztünk, azon kívül, hogy nem tudtunk gólt szerezni. A védekezésünk rendben volt és az előrejátékunkban is voltak olyan lehetőségek, hogy ha koncentráltabbak vagyunk, akkor gólt tudtunk volna szerezni, ami nagyon fontos lett volna ebben az időszakban. Aztán derült égből villámcsapásként érkezett az első gól, amit meg kell majd nézni, hogyan esett. Az megfogta a csapatot, a második pedig végképp. Sajnos nem vagyunk olyan állapotban már hetek óta, hogy ezeket a meccseket meg tudjuk fordítani, kevés gólt rúgott a csapat ezidáig is. Az a játék, ami az erősségünk volt, hogy masszív volt a védekezésünk, az teljesen szétesett azáltal, hogy öt új játékos került be a védelembe és akárhogy próbáljuk összerakni, nem úgy sikerül, mint ahogyan eltervezzük. (kisvardafc.hu)

Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 1-2

Hornyák Zsolt (Puskás): – Nagyon csalódott vagyok az eredmény miatt. Úgy érzem, a középpályán ezzel a hármassal, Knezeviccsel, Urblíkkal és Plsekkel nem azt produkáltuk, amit eddig, nagyon sok labdát veszítettünk el az átmenetelben. Nagy Zsolt első félidei helyzete döntő volt, százszázalékos ziccert hibázott, ha belövi, akkor más lett volna az eredmény. Ami eddig erősségünk volt, a középpályás játék, az ma nem tudott dominálni. Nagyon sok labdát veszítettünk el az átmenetelben, felesleges idegeskedések, labdavesztések voltak. Sajnos kaptunk egy 11-est, de úgy érzem, hogy az első félidőben Baluta eseténél is ugyanúgy 11-est kellett volna adni. Nem voltunk olyan aktívak és dinamikusak az ellentámadásoknál, nem tudtuk megjátszani a gyors szélsőinket, ami eddig a dominanciánkat jelentette. (pfla.hu)

Horváth Ferenc (Honvéd): – Jól játszottunk, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Az első félidő végén volt egy olyan időszak, amikor kicsit siettetni akartuk a játékot, hogy minél előbb az ellenfél kapuja előtt legyünk, de azon kívül jól tartottuk a labdát, gyorsan passzoltunk és a védekezésünk is jó volt, lezártuk azokat a területeket, ahova be szokta passzolni a labdákat a Puskás. A második félidőben szinte nem is talált rajtunk fogást a Puskás. Eléggé rosszul kezdődött a meccs, helyzetet hagytunk ki, majd szerencsés gólt lőtt az ellenfél, ez kicsit demoralizálta a csapatot, de már láttam a meccs előtt is, hogy akkora akarat van az együttesben, hogy ezen túl fogunk lépni. Sajnos sokáig nem fényezhetjük magunkat, mert kedden újra játszunk. Remélem a fiúk most már elhiszik azt, hogy nyerni is tudnak, ha tesznek érte. Biztos vagyok benne, hogy sokat fog jelenteni ez a győzelem a játékosoknak és nekem is. (honvedfc.hu)

MTK Budapest–Ferencváros 2-2

Michael Boris (MTK): – Az első félidővel kell kezdenem, bármennyire is nem szeretnénk róla beszélni, de a Fradi az első 30 percben akár 4-5 gólt is lőhetett volna, de optimista edző vagyok, ezért úgy mentem be az öltözőbe, hogy meg tudjuk fordítani a meccset. Nem ordibáltam a srácokkal, elmondtam, mit szeretnék látni a második félidőben, hogy kicsit legyünk élesebbek, nyerjük meg a párharcokat. Az első játékrészben teljesen letámadott minket a Fradi, de a szünet után változott a játékunk. Az utolsó 15 percben nekünk is volt 2-3 olyan lehetőségünk, amivel eldönthettük volna a találkozót, a Fradinak pedig ott volt a 11-es. Összességében örülök a pontnak, büszke vagyok a srácokra, de a kiesési zónából szinte mindenki győzni tudott, ezért nagyon szoros a verseny. Az a célunk, hogy minél hamarabb elérjük a 45 pontot. Alapvetően az lett volna a cél, hogy stabilak legyünk hátul, ezért is kezdtük a meccset két védekezőbb beállítottságú középpályással, ezért jött be Dimitrov Kata helyére, ez más dinamikát adott a csapatnak, de inkább a félidőben változtattunk a játékunkon. Még jó, hogy tudunk ötöt cserélni, mert mindenki hozzá tudott tenni valamit ahhoz, hogy pontot szerezzünk. Varga Roland nagyon könnyen beilleszkedett a csapatba, a játékosmegfigyelőink és a sportigazgatónk is nagy dicséretet érdemel, hogy sikerült idehozni. Tapasztalt játékos, válogatott is volt, ezért felnéznek rá a csapattársak. Örülni fogunk, ha esetleg az Eb-re is számításba fog jönni a válogatottnál. Roli igazi profi, teszi a dolgát, örül, hogy itt lehet. Amikor 11-est kapott a Fradi, a kapusedzőnk odavitt egy palack vizet Mijatovicnak, hogy közben emlékeztesse őt, merre fogja rúgni Mak a 11-est, hiszen a cserekapusunk, Somodi Bence tudta, várhatóan mi fog következni. Ez a szituáció megmutatta, mennyire jó a csapatszellem, mennyire támogatja egymást mindenki, ez pedig ahhoz vezetett, hogy Mijatovic kivédte a büntetőt.

Szergej Rebrov (FTC): – Az egyik legjobb első félidőt láthattuk, amióta itt vagyok, nagyon jól játszottunk. Kétgólos előnyről megnyerhettük volna a mai meccset, nyilván a két kapott gól után más volt a helyzet, de ha belőjük a 11-est, az megváltoztatta volna a meccset. A 14-15 pontos előnyünk egyfajta nyomást is helyez a játékosokra, hiszen motivációs kényszer is van a játékosokon ekkora különbségnél. Ez az előny egyfajta kibúvót is adhat talán olyan szempontból, hogy ha hibáznak a játékosok, akkor is tudják, hogy még mindig nagy előnnyel vezetnek. Ha sokkal kisebb lenne a pontkülönbség, akkor nem lenne lehetőségük erre a kibúvóra. Nem számítottunk ilyen második félidőre, hiszen mindenki élvezte az első negyvenöt percet. Aztán jöttek a hibák egymás után, az MTK pedig egy olyan csapat, amely megfelelő időben tudott presszingelni, kihasználta azokat a pontokat, ahol önbizalmat veszítettünk. Alapesetben Myrto Uzuni volt kijelölve a 11-esre, de ő már nem volt a pályán, így a játékosokra volt bízva, hogy ki vállalja el. Nagyon rosszul élem meg - folytatta Rebrov arra a felvetésre, hogy a Mezőkövesd után az MTK ellen is kétgólos előnyt herdáltak el. - Kielemeztük a hibáinkat a mezőkövesdi meccsről, egy kétgólos vezetés önbizalmat kell, hogy adjon. Egy BL-szereplés után is többet várnak el a szurkolók a csapatból. Olyan szempontból büszke vagyok a csapatra, hogy hol tartunk. Igen, veszítünk pontokat, de így is 14-15 pontos előnnyel tudunk menetelni a szezon vége felé. Nagyon örülök, hogy Varga Roland sok gólt lő, jól ismerem a játékát, örülök, hogy jól teljesít.

Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.