NB I: A már kiesett Kaposvár nagyon közel állt a bravúrhoz Felcsúton - videó

Az OTP Bank Liga 28. fordulójában a Puskás Akadémia egy 90. percben lőtt góllal 2-1-re legyőzte a Kaposvárt hazai pályán.
Privacsek András 2020. június 10., szerda 20:52
Szerző: Privacsek András 2020. június 10., szerda 20:52

A Puskás Akadémia kezdte jobban a mérkőzést, a hazaiak az első pillanattól magukhoz ragadták a kezdeményezést.

A 8. percben meg is született a felcsútiak vezető találata: Gyurcsót rúgták fel a tizenhatoson belül, amiért Solymosi 11-est ítélt. A büntetőt Knezevic magabiztosan vágta a bal sarokba.  Nem sokkal később Gyurcsó került nagy helyzetbe, de éles szögből leadott lövését fogta Pogacsics. A félidő közepén egyenlített a Kaposvár: egy jobbról elvégzett szögletet követően Szakály három méterről a kapuba lőtt.

A második félidőben ugyan többet birtokolta a labdát a PAFC, de sokáig nem tudott komolyabb helyzetet kidolgozni, majd Gyurcsó távoli szabadrúgását kellett kiöklöznie Pogacsicsnak.

A 68. percben Knezevic hibázott ziccert, miután 8 méteres lövését Pogacsics lábbal védte. A 90. percben aztán Tamás 10 méterről kilőtte a hosszú sarkot, eldöntve ezzel a mérkőzést.

Puskás Akadémia – Kaposvár 2-1 (Knezevic 8. – 11-esből, Tamás 90.,  ill. Szakály 23.)