Fotó: pfla.hu

Az Újpest kárára folytatódott a Puskás Akadémia remek sorozata

Zsinórban az ötödik győzelmét aratta a Puskás Akadémia, amely így a vasárnapi Kisvárda-Ferencváros rangadó előtt az élre ugrott.
Nyikes Zoltán 2021. november 6., szombat 21:26
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 6., szombat 21:26

A remek formában lévő, öt mérkőzés óta veretlen Puskás Akadémia a sereghajtó Újpestet látta vendégül a szombati játéknap utolsó mérkőzésén.

Eseménydúsan indult a mérkőzés, az első percekben Kone és Beridze is próbálkozott lövéssel, míg a túloldalon Gera előtt adódott egy nagy helyzet, de nyolc méterről mellé lőtt. A 14. percben Beridze 18 méterről lőtt kevéssel a jobb alsó mellé, majd a kiegyenlített mezőnyjátékot követően a játékrész vége felé átvette az irányítást a felcsúti együttes.

A 36. percben Gera szerzett labdát Diabytól 30 méterre az újpesti kaputól, majd Slagveer és Baluta volt a labda útja, utóbbi nagy ziccerben lőhetett, Banai azonban védte a bal alsóba tartó kísérletet. A 44. minutumban Baluta emelése után Kozák került nagy helyzetbe, a léc alá tartó lövést ezúttal is Banai hárította bravúrral.

A fordulás után négy perccel megszerezte a vezetést a Puskás: Plsek jobb oldalról érkező beadása után Kozák fejelte le a labdát Koutroumpis mellett az érkező Balutának, aki az ötös sarkáról a jobb alsóba lőtt, 1-0.

Ezt követően Markek percei következtek: a hazaiak kapusa előbb Csongvai szabadrúgásánál védett szépen, majd Kastrati közeli kísérleténél mentett nagyot, a 62. percben pedig Tallo kapáslövését tolta a kapufára bravúrosan.

A 74. percben Baluta beadását lőtte fölé kapásból Corbu hat méterről, majd ezt követően is több veszélyes kontrát vezetett a Puskás Akadémia és folyamatosan közel állt ahhoz, hogy végleg lezárja a mérkőzést. Erre végül a 90. percben került sor, miután Mack megrúgta a 16-oson belül Balutát, a jogosan megítélt büntetőt pedig  Kozák középre lőtte - Banai a bal oldalra vetődött, 2-0.

Nem ez lett viszont a végeredmény, a 97. percben ugyanis Szolnoki belerúgott Beridze sarkába a 16-oson belül, a tizenegyest pedig Beridze magabiztosan a bal sarokba lőtte. Semmi másra nem volt már idő azonban, így a Puskás Akadémia zsinórban az ötödik győzelmét aratta.

NB I, 12. forduló

Puskás Akadémia–Újpest FC 2-1 (Baluta 49., Kozák 90. - 11-esből, ill. Beridze 97. - 11-esből)

Puskás: Markek - Szolnoki, Stronati, Spandler, Nagy Zs. - Van Nieff (Favorov, 77.), Plsek - Slagveer (Csirmaz, 77.), Baluta (Puljic, 91.), Gera (Corbu, 56.) - Kozák (Bakti, 91.).

Újpest: Banai - Kastrati (Viana, 77.), Diaby, Koutroumpis - Csongvai, Mack, Mitrovic, Katona (Szakály, 77.), Antonov - Beridze, Kone (Tallo, 51.).

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.