Pisont: "Nem tudom, lesz-e folytatás"; Csizmadia: "A félidőben nagyon leszúrtam a srácokat" - edzői értékelések

Így látták a szakvezetők az OTP Bank Liga 21. fordulójának szombati mérkőzéseit. Edzői értékelések.
Csakfoci Admin 2021. február 13., szombat 22:15
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 13., szombat 22:15

Honvéd-Budafok 2-3

Pisont István (Honvéd): - Tulajdonképpen az első gólt követően futottunk az eredmény után. Visszajöttünk a meccsbe, majd a félidőben meg is beszéltük mire van szükségünk. Az nem fog működni, hogy csak visszaállunk és hagyjuk az ellenfelet játszani. Mindenképpen szerettünk volna egy magasabb labdabirtoklást, de ebben pontatlanok voltunk A Budafok rendkívül jól használta a kontrajátékát. Két pontrúgásból kaptunk gólt. 2-2-nél lehetett érezni, hogy mindkét csapat nyílt játékot játszik, és mindent belead, hogy megnyerje a meccset, legfőképpen mi. Azonban pontatlanok voltunk, a támadások befejezéséig nem jutottunk el, és egy visszaállt védelmet nem tudtunk megbontani. Sajnos megbosszulta magát a nagyon nyílt játék. Összeverjük a siettetést és a kapkodást, ilyen szempontból azt mondom, inkább kapkodtunk, mint siettünk, és ez lett a vége.

Riporteri kérdésre válaszolva a jövőjéről is szót ejtett.

- Ha visszagondolok a tavaszi vagy a decemberi időszakomra, és az egész pályafutásomra, akkor igazából ezeket a csatákat meg kellett vívni. Mindig éreztem magamban annyi erőt játékosként és edzőként, hogy ki tudtunk jönni a nehéz helyzetekből. Ki tudnánk most is jönni belőle, de nem tudom, hogy lesz-e folytatás, Bízok a csapatban. Tudatosabbnak és koncentráltabbnak kellett volna lennünk. 2-1 után meg lehetett volna nyerni a meccset úgy, ha megrúgjuk a harmadik gólunkat. Ha ott véglegesítjük, akkor 3-1 és teljesen más a helyzet. Rosszul néz ki ez most, össze kell fogni és együtt meg kell csinálni. (M4 Sport)

A felépüléséért küzdő Egervári Sándor többek között Pisont Istvánról is nyilatkozott:

Mindegyik korábbi klubomnak szurkolók, de most az érdeklődésem középpontjában a Honvéd áll Pisont Pista miatt. Örülök, hogy megkapta a lehetőséget, szorítok neki, hogy eredményes legyen a csapattal - kattints!

Csizmadia Csaba (Budafok): - Nem akarom elmondani, mit mondtam a srácoknak, mert nagyon leszúrtam őket. Gyönyörűen játszottak az első félidőben is, és a Honvédot mi hoztuk fel. Jól játszottunk, azonban két pontrúgásból kaptunk gólokat. Ez nem jó, nem szabad ilyen könnyen megadni magunkat. A félidőben tényleg nagyon leszúrtam őket. Nem szokásom, de muszáj volt, és azért tettem meg, mert azt tudják, amit a második félidőben is produkáltak. Nem kérdés, a jobb csapat nyert és ha a végét nézzük, akár több gólt is rúghattunk volna, maradjunk ennyiben. (M4 Sport)

Kisvárda-ZTE FC 2-1

Supka Attila (Kisvárda): - Fontos győzelem volt, mert a múlt hetet eléggé elrontottuk azzal, hogy az MTK és a Diósgyőr ellen nem tudtunk pontot szerezni. Viszont fontos volt, hogy a kupamérkőzésen és ma is eredményesek tudjunk lenni, mindkettő sikerült. A mai győzelembe beletettünk mindent. Az első félidőben még jól is játszottunk, jól futballoztunk, és azokat a dolgokat megcsináltuk, amit kértünk a csapattól. Sajnos a második félidőt nem úgy kezdtük, ahogy kellett volna. Egy buta gólt kaptunk, ami megfogta egy darabig a csapatot. A végén felőröltük az ellenfelet, és azzal a játékkal, amit lehetett ebben a helyzetben játszani egy visszaálló védelem ellen, meg tudtuk nyerni a mérkőzést. (kisvardafc.hu)

Boér Gábor (ZTE FC): - Az első félidő nagyon rosszul sikerült számunkra. Gyengén futballoztunk, és nagyon kishitűen. A második félidő elején cseréltünk hármat, és a cseréknek köszöntetően felbátorodtunk, és tudtunk egy jó 20-25 percet produkálni a kiállításiig, de az nehéz helyzetbe hozott minket. Nem láttam még, de ahogy hallottam, nem volt egyértelmű kiállítás. Ettől függetlenül ki kellett volna húzni a végéig. Megpróbáltuk stabilizálni még a hátsó alakzatot. Tudtuk, hogy jönnek majd a beívelt labdák, és megpróbáltunk magasítani is a védelmen, sűrűbbé tenni, de sajnos egy beívelt labda után a 94. percben gólt kaptunk. Utána már nem volt idő és lehetőségünk felállni. Gratulálok a Kisvárdának! (kisvardafc.hu)

Puskás Akadémia-Paksi FC 3-2

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Örülök az eredménynek, ez a legfontosabb számunkra, jól álltunk hozzá a mérkőzéshez. Kicsit passzívak voltunk az első tizenöt percben, mintha féltünk volna az ellenféltől. Után elkezdtünk dominálni és nagyon sok gólhelyzetet alakítottunk ki, előnybe kerültünk, majd 2-0-ra vezettünk. Nagyon jó akciókat vezettünk. Viszont a második félidőben folytattunk a sok helyzet nem kihasználását, és ezért a Paks megbüntetett minket, és visszajött a meccsbe. Kicsit csalódott vagyok amiatt, hogy a gólhelyzetek kihasználása minimális volt. Úgy érzem, hogyha korrekt vagyok és becsületes, akkor azt kell mondanom, három-négy gólt még tudtunk volna rúgni ebből a százszázalékos helyzetekből, de sajnos az utolsó passzokat elhibáztuk. Feleslegesen hagytuk drámaivá válni a mérkőzést. A nézők szemszögéből lehet, hogy jó mérkőzés volt, számomra nagyon feszült, a legvégén tudtuk megszerezni a három pontot. Nagy dicséret jár a csapatomnak, hogy végigküzdötték a mérkőzést, de ezt az első félidőben lezárhattuk volna. Elég bonyolult héten vagyunk túl, elég jól szerepel a csapat, úgyhogy két napot pihenünk, és folytatjuk a felkészülést a következő mérkőzésre. (pfla.hu)

Bognár György (Paksi FC): - Az első félidőben a 2-0-val elég nagy előnyt adtunk a hazai csapatnak, akik elsősorban a kontrákra rendezkedtek be. Mi megpróbáltunk az ellenfél térfelén játszani, gyakorlatilag az is történt, amit mi szerettünk volt, de a kapu előtt nem voltunk hatékonyak. A PAFC viszont gyors és hatékony kontrákat vezetett. A szünetben úgy gondoltuk, felteszünk mindent egy lapra, megpróbálunk még nyíltabban játszani. Ez be is jött, és szerintem a fordítás is bennünk volt. Így, hogy végül vereséget szenvedtünk, a 2-2 nagyobb örömöt okozott volna, ugyanakkor alapjában véve nem elégedtem volna meg a döntetlennel, mert, miután kiegyenlítettünk, volt még vissza annyi idő, hogy győzzünk is. (paksifc.hu)

Interjú: "Oenning levegőnek nézett, Duchatelet nem is létezett” - az Újpest távozója a "mérgező légkörről"
Az izlandi Aron Bjarnason korábban is nyíltan beszélt már az újpesti állapotokról, nyíltan kimondta, mi volt számára furcsa a Megyeri úton, és most is részletesebben beszélt a csakfoci.hu-nak arról, hogyan is mennek a dolgok Újpesten: milyen volt a hangulat az öltözőben, hogyan állt hozzá az új vezetőedző, de arról is beszélt, a játékosok mit érzékelnek a tulajdonos körüli helyzetből.