Fotó: paksifc.hu

NB I: Böde fejesével otthon tartott egy pontot a Paks a ZTE ellen - videók

Az első játékrészben vezetést szerzett a Zalaegerszeg, de a szünet után váltani tudott a Paks és egyenlített a szombati játéknap utolsó meccsén.
Nyikes Zoltán 2021. április 17., szombat 21:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. április 17., szombat 21:24

Az NB I 29. fordulójának szombati játéknapja a kiesés ellen harcoló Zalaegerszeg paksi vendégjátékával ért véget. A tolnaiaknál felépült a koronavírusból Bognár György vezetőedző, akinek a korábbi eltiltása is lejárt már, de ennek ellenére nem a kispadról, hanem a lelátóról irányította csapatát.

1. félidő

Már az 5. percben veszélyeztetett a góllövőlista élén álló Hahn János, aki Sajbán passzát követően vette célba 11 méterről a rövid felsőt, de a védője szorításában túlméretezte a lövést, majd nem sokkal ezután Balogh eléggé éles helyzetben vállalkozott lövésre a bal oldalról, a 16-oson belül, Demjén a helyén volt és védett. A 9. percben kis híján megszerezte a vezetést a ZTE: Favorov végzett el szabadrúgást 22 méterről, szemben a kapuval és majdnem gól is lett belőle, de egy kevéssel elkerülte a jobb sarkot a labda.

A 18. percben azonban a szöglet után már ünnepelhettek a vendégek, amikor Babati beadására Hegedüs jött ki határozatlanul a kapujából, Bödére ütötte a labdát, ami onnan Kálnoki-Kis elé pattant, a védő pedig az üres kapuba fejelt, 0-1.

Lendületben maradt a ZTE és ez majdnem újabb gólt eredményezett a 26. percben, ekkor Kulcsár adta el a labdát a saját 16-osánál, Babati lecsapott rá és kapura tört, 9 méterről lőtt, de Hegedüs jól mozdult ki a kapujából és bravúrral védett. A folytatásban ugyan többnyire a Paks birtokolta a labdát, de nem jelentettek veszélyt a hazaiak Demjén kapujára, így a ZTE szája íze szerint alakult a találkozó.

2. félidő

Bognár György elégedetlenségét jelezte, hogy a szakember a félidőben két támadót is a pályára küldött Nagy Richárd és Ádám Martin személyében, ennek pedig gyorsan meg is lett az eredménye a fordulás után. Nagy rendkívül aktívan szállt be, három perc sem telt el, amikor a jobb oldalról befelé cselezett, majd remekül ugratta ki Hahnt, aki Bobál mellett, az ötös sarkáról a rövid felső fölé lőtt nagy helyzetben.

Az 50. percben összejött a hazaiak egyenlítése: egy kis szöglet után Nagy csavarta át a labdát a hosszúra, ahol Hahn visszafejelte a labdát középre, ott pedig Böde öt méterről a hálóba fejelt, 1-1.

A Paks egyértelműen átvette a mérkőzés ezen szakaszában az irányítást, az egyenlítés után több lehetőségük is adódott a fordításra. A 60. minutumban Szabó bal oldali beadása után Hahn fejelte a kapu előtt keresztbe a labdát, ahol érkezett Sajbán, a fejesébe azonban belelépett Bobál és szögletre mentett. Két perccel később Bognár lőtt 19 méterről, ami a kapu előterében elakadt az egyik társában, ám a lepattanó labda így is veszélyt okozhatott volna, de Ádám már nem érte el, és szintén centikkel maradt le a támadó Nagy Richárd beadásáról két perccel később.

A hajrában is főként a zalaegerszegi térfélen zajlott a játék, de ekkor már kevésbé voltak veszélyesek a hazai próbálkozások, valamint a vendégek kontráiban sem volt benne a gól, így pontosztozkodással ért véget a találkozó.

NB I, 29. forduló

Paksi FC-Zalaegerszegi TE FC 1-1 (Böde 50., ill. Kálnoki-Kis 18.)

Paks: Hegedüs - Lenzsér, Böde (Lorentz, 69.), Tamás - Kulcsár (Nagy R., 46.), Bognár, Balogh (Szakály D., 81.), Bertus (Ádám, 46.), Szabó J. - Hahn (Papp, 69.), Sajbán.

ZTE: Demjén - Gergényi, Bobál, Kálnoki-Kis, Szépe (Tajti, 75.) - Favorov, Sankovic - Bedi, Babati (Vass, 70.), Koszta - Zimonyi (Futács, 75.).

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.