Felkészülés: A Paks fiatal tehetsége duplázott az ötgólos edzőmeccsen

A Paksi FC szombaton második felkészülési mérkőzésén 4-1-re győzte le az NB II-be feljutó Pécsi MFC-t. A találkozón Szendrei Ákos duplázott.
Csakfoci Admin 2020. július 25., szombat 15:56
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 25., szombat 15:56

Egy napon belül a második felkészülési mérkőzését is lejátszotta a Paksi FC, amely hazai pályán fogadta az NB II-be feljutó Pécsi MFC-t. A paksiak a 26. percben szerezték meg a vezetés.  Nagy cselezte be magát a tizenhatoson belülre lendületből, majd buktatták, így a játékvezető - teljesen jogosan - tizenegyest ítélet, amit Szakály magabiztosan értékesített. Öt perccel később Vas adott egy pontos labdát a jobb oldalról középre, ahol Ádám ugrott ki, és emelte át a vendég kapust - számolt be a paksifc.hu.

Fordulás után az 55. perben Szendrei növelte tovább a Paks előnyét, miután gyönyörűen vágta a hálóba a labdát a kapufa segítségével. A 81. percben Szendrei ugrott ki a jobb oldalon, és egészen a kapuig vitte a labdát, lerántani sem tudták, végül ismét pontosan lőtte ki a hosszú oldalt. A 85. percben szépítettek a vendégek, Hegedűs ívelt be balról, és a középen üresen maradó Tihanyi a kapu közepébe lőtt, kialakítva ezzel a 4-1-es végeredményt.

Felkészülési mérkőzés, Paksi FC Stadion

Paksi FC-Pécsi MFC 4-1 (Szakály 26. - büntetőből, Ádám 31., Szendrei 55., 78., ill. Tihanyi 85.)

Paksi FC: Rácz - Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó - Nagy, Balogh, Szakály, Windecker - Ádám, Sajbán

Cserék: Holczer, Molnár, Vas, Szendrei, Debreceni

Pécsi MFC: Helesfay - Sági, Rácz, Króner, Bischoff - Óvári, Futó, Geiger, Grabant - Kónya, Batizi-Pócsi

Cserék: Vukman, Preklet, Gajág, Németh, Bartha, Nikic, Adamcsek

Felkészülés: Böde és Bognár duplázott, a Paks ötöt rámolt be a Budaörsnek
A Paksi FC felkészülési mérkőzésen 5-0-ra legyőzte az NB II-es Budaörst. A találkozón Böde és Bognár duplázni tudott.
Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)