Oenning a lekerült nyomásról, Pintér gyerekes hibákról beszélt - így látták az edzők

A szakvezetők értékelései a Balmazújváros-Vasas és a Puskás Akadémia-Videoton bajnokikat követően.
Dudás Gábor 2017. július 23., vasárnap 21:54
Szerző: Dudás Gábor 2017. július 23., vasárnap 21:54

Balmazújváros – Vasas 0-1 (Remili 5.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Horváth Ferenc (Balmazújváros): - Nem vallottunk ma szégyent, jól futballoztunk, sok helyzetünk is volt, az eredmény ellenére elégedettek lehetünk. A Vasas az összes rutinját felhasználta ellenünk, még sokat kell tanulnunk ahhoz, hogy az ilyen meccseket le tudjuk hozni. (m4sport.hu)

Michael Oenning (Vasas): - Örülök, hogy a bajnokság első pontjait megszereztük. Ez fontos volt, hogy lekerüljön rólunk a nyomás. Kiválóan álltunk a mérkőzéshez, az első percekben nagy nyomást gyakoroltunk az ellenfél kapujára. Ennek köszönhetően hamar megszereztük a vezetést. A későbbiekben néhány figyelmetlenségünk miatt visszahoztuk ellenfelünket a mérkőzésbe. Volt is egy veszélyes helyzetük az első félidő végén. A szünetben kértem a játékosaimat, hogy tartsuk meg rendezettségünket és próbáltam igazítani a játékunkon. Voltaképpen csak arra kellett várnunk, hogy megszerezzük a második gólt. Ez sajnos nem jött össze, ami kissé zavart. Már van annyi rutinunk, hogy egy ilyen mérkőzést, ne csak megnyerjünk, hanem még több gólt is szerezzünk. Dicséret illeti a Balmazújvárost, látható, hogy üde színfoltja az NB I-nek.. (vasasfc.hu)

TABELLA: Az NB I állása itt!

Puskás Akadémia – Videoton 1-3 (Diallo 2. ill. Fejes 14., Lazovics 27., Scepovic 60. – 11-esből)

Pintér Attila (Puskás Akadémia): - Gratulálok a Vidinek, nem csak a mai győzelemhez, hanem ahhoz is, hogy Európában egyedüli magyar csapatként talpon van, sok sikert kívánok nekik a Bordeaux ellen. Jól kezdtük a találkozót, amit elterveztünk sokáig működött, de gyerekes hibákat vétettünk. Meg volt beszélve, hogy mit kell tenni, pontrúgásnál, bedobásnál ki voltak osztva az emberek, de hibáztunk. 2-1-nél nem volt benne szerintem a mérkőzésben, hogy a vendégek megszerzik a harmadik góljukat, nekünk voltak lehetőségeink, de a futball egy érdekes játék, majd mindenki eldönti, hogy a harmadik gól, hogyan esett. Mentünk tovább, küzdöttünk, Diallo fejesénél hatalmasat védett Kovácsik, de ez is mutatta, hogy mentünk előre, nem lehet számon kérni a játékosaimat az akarattal kapcsolatban. (vidi.hu)

Marko Nikolic (Videoton): - Furcsa volt vendégként pályára lépni a Pancho Arénában, köszönjük a Puskás Akadémiának a vendéglátást. Részünkről balszerencsés góllal kezdődött a találkozó, de a játékosok fejben rendben voltak és sikerült gyorsan egyenlítenünk, majd megszereznünk a második találatot is. Ismét eredményesek voltunk pontrúgásból is, ezt sokat gyakoroljuk, persze van még hova fejlődni ebben is, de örülök, hogy jönnek rögzített szituációk után is a gólok. Úgy éreztem, hogy végig irányítottuk a mérkőzést, voltak még nagy helyzeteink, de Danilovic remekül védett ma, gratulálok a játékosoknak a három ponthoz. Jár a gratuláció a hazaiaknak is, ők is mindent megtettek ma a pályán, nem utolsó sorban pedig köszönöm szurkolóinknak, hogy most is végig ott voltak a csapat mögött, és remek hangulatot teremtettek a stadionban. (vidi.hu)