NB I: Már dobogón a Paks, ez volt az utóbbi évek leggyengébb derbije - eredmények, tabella

Az öt NB I-es mérkőzésből négy is döntetlennel végződött: többek között a derbi és a Puskás Akadémia-Videoton is. Vida hatalmas gólt lőtt a Balmazújvárosnak.
Budai László 2018. március 31., szombat 18:59
Szerző: Budai László 2018. március 31., szombat 18:59

Újpest-Ferencváros 0-0

Jó hangulat fogadta a csapatokat a derbin, amelynek első félidejében a lilák irányítottak. Az Újpest többször is próbált a széleken veszélyt okozni, de a beadások után nem alakultak ki nagy helyzetek, az átlövések pedig pontatlanok voltak. A zöld-fehérek viszonylag passzívak voltak előre játékban, Spirovski lövései jelentették a legnagyobb veszélyt, így 0-0-al fordultak a csapatok.

A folytatásban a Ferencváros előtt adódott az első nagy helyzet: Moutari léphetett ki, majd középre lőtte a labdát, Pajovic kivetődve mentett, a labda jó volt Vargának, akinek lövésébe Burekovic lépett bele az utolsó pillanatban - az első 15-20 percre aktívabb lett az FTC az addigiaknál. A félidő közepét ismét nagy csata, de főként mezőnyjáték jellemezte, igazán nagy ziccerek nem voltak. Az utolsó pillanatokban még Onovo kezére pattant rá a labda a 16-oson belül, de nem ítélt büntetőt a játékvezető. Így gól nélkül ért véget az elmúlt időszak leggyengébb derbije.

Puskás Akadémia-Videoton 0-0

Igen unalmas félidőt hozott a Puskás Akadémia és a Videoton mérkőzése, amelyen először kezdett Huszti Szabolcs a fehérváriaknál. A Vidi az első percekben egy M. Scepovic-pörgetéssel veszélyezett, majd volt egy kósza Lavovic-lövése, a hajrában pedig egy M. Scepovic-fejese. A labdabirtokláson kívül azonban nem nagyon tudott fölénybe kerülni Marko Nikolic együttese. Igaz, az ellenfélnek esélye sem volt még arra sem, hogy helyzetet alakítson ki.

A második félidő első negyedórájában sajnos csak egy csúnya sérülés történt: Hadzic ütötte be keményen a fejét a földbe, rövid időre el is vesztette az eszméletét, és le kellett cserélni. A második játékrészben a Videoton láthatóan nagy erőket mozgósított a három pont megszerzéséért, de helyzetig ritkán jutottak a fehérváriak. Sőt, a Puskás Akadémia a vezetést is megszerezhette volna, amikor Diallo szép csele után Trajkovski ziccerben lőhetett, de Kovácsik Ádám bravúrral kiütötte a labdát. Az utolsó tíz percben és a hatperces ráadásban „betolta a kapuja elé” ellenfelét a Videoton, jó pár szögletet elvégzett és beadásokkal próbálkozott Marko Nikolic együttese, ám ziccerig és gólig nem jutott. Összességében igazságos a döntetlen, a Vidi 2018-ban először veszett pontot tétmeccsen.

Mezőkövesd-Paks 2-3 (Drazic 81., 90+3., ill., Hahn 13., Bertus 22., Bartha 78.)

A kezdősípszó után mindkét csapat pontatlanul kezdte a találkozót. A 13. percben a mérkőzés első valamire való lehetőségét a Paks használta ki. Szabó rosszul sikerült beadását Simon gyűjtötte be, majd Hahn elé tálalt, aki a paksiak első kapura lóvéséből megszerezte a vezetést csapatának. A vezető gól megszerzése után felpörögtek az események, és a paksiak is rendre jól is játszottak – helyenként ügyesen kényszerítőztek –, aminek végül a 22. percben lett meg az eredménye: Bertus tizenhat méterről tekerte a labdát a kapu jobb oldalába. A félidő előtt sorra dolgozták ki a lehetőségeket a paksiak, de Dombó rendre megmentette a hazaiakat az újabb góloktól.

A második félidőben az égi áldás is megérkezett a pálya fölé, ami kicsit megnehezítette a játékosok dolgát. A hazaiak az első játékrészhez hasonlóan ezúttal sem kerültek közelebb a vendégek kapujához. A 68. percben egy sakk-mattra kijátszott akció végén Papp passzolt Barthához, aki az üres kapuba gurított, megszerezve csapata harmadik, és önmaga szezonbeli hetedik találatát. A 81. percben összejött a szépítés a kövesdieknek. A csereként beálló Drazics volt eredményes, majd a hosszabbításban ismét betalált a szerb védő egy kontratámadás után, kialakítva a 3-2-es végeredményt. A Paks sikerével fellépett a dobogóra.

Diósgyőr-Honvéd 1-1 (Ioannidis 30. - 11-esből, ill. Eppel 47.)

Az OTP Bank 24. fordulójában a Diósgyőr az ideiglenes otthonában fogadta a bajnoki címvédő, Budapest Honvéd együttesét. A fővárosiak a hatodik, míg a borsodiak a hetedik pozícióból vágtak neki a mérkőzésnek. Mind a két csapatnak nagy szüksége lett volna a három pontra, hiszen a találkozó előtt Supka Attila legénységét csak két pont választotta el a harmadik helytől, míg a DVTK négy egységre volt a már nemzetközi kupaindulást érő pozíciótól. A hazaiak kezdtek nagyobb lendülettel. A 4. percben Lovric tarolta le Ioannidist, Erdős József pedig egyből a büntetőpontra mutatott. Ugrai állt oda a labda mögé, de Gróf remekül találta el az irányt, és védeni tudott. A Diósgyőr maradt támadásban, a 15. percben Ioannidis centerezett Bacsának, aki hat méterről fordulatból lőtt, de Gróf ezt is védeni tudta. A 30. percben már nem tudta elkerülni a gólt a Honvéd. Ismételten Lovric szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Erdős pedig megint büntetőt ítélt. A tizenegyest Ioannidis nagyon higgadtan a jobb alsó sarokba lőtte (1-0). Az első félóra után ébredezett a Honvéd. A 34. percben Lanzafame veszélyes szabadrúgását kellett bravúrral védenie Antalnak. Nyolc percre rá, Banó-Szabó készítette le lövésre a labdát az üresen érkező Gazdagnak, aki remekül lőtt kapura, de Antal ezt is hárította. Eseménydús első félidő után 1-0-s diósgyőri vezetéssel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

A fordulás után a Honvéd ragadta magához a kezdeményezést. A 47. percben Lanzafame oldalszabadrúgásába Eppel piszkált bele középen, ami végül a hálóban kötött ki (1-1). Az első félidőre jellemző iram a másodikban teljesen alábbhagyott. A 66. percben Holender kemény távoli lövését fogta a diósgyőriek kapusa. A 81. percben Ugrai szabadrúgása után fejelt Szarka, de Gróf a kapu fölé tudta ütni a próbálkozást. A 92. percben Ioannidis egyéni akciója után lőtt kapura, de Gróf védte a rövidre tartó kísérletet. A találkozó végül 1-1-es döntetlennel ért véget.

Balmazújváros-Vasas 1-1 (Andric 30., ill. Vida 64.)

A Vasas kezdett aktívabban, aztán kiegyenlítetté vált a meccs, amelyet elsősorban a mezőnyjáték jellemzett. A félidő közepén Kamarás lőhetett jó helyről, de mellé ment a próbálkozása. Nem sokkal később vezetést szereztek a hazaiak: Sindagoridze passzolt az üresen hagyott Andric elé, aki a kapuval szemben, 10 méterről nem is hibázott (1-0). A félidőben Ádámnak volt még egy lapos lövése, azt fogta Horváth.

A második félidő elején Ristevski készítette le a labdát Berecznek, aki 17 méterről a jobb alsó mellé bombázott. Nem úgy negyedórával később Vida: átvett egy labdát a kaputól 25 méterre, majd hatalmas gólt lőtt a bal felsőbe (1-1).

A hazaiak részéről Batarelo veszélyeztetett a túloldalon, lövése nem sokkal kerülte el a kaput. Kisebb lehetőségek még adódtak, újabb gól már nem, így a Vasas pontot szerzett a Balmazújváros otthonában.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I