NB I: A gondok ellenére is simán verte a Haladás a Puskást, Kanta 300. meccsén nyert az MTK

Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Haladás, a Ferencváros egyetlen góllal múlta felül az emberhátrányba kerülő Kisvárdát, míg az MTK Gera duplájával nyert.
Nyikes Zoltán 2019. március 30., szombat 18:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. március 30., szombat 18:57

Kisvárda–Ferencváros 0-1 (Szignyevics 48.) Kiállítva: Lukjancsuk (60. - Kisvárda)

Öt ukrán és négy magyar játékossal a pályán vette kezdetét a Ferencváros kisvárdai fellépése, ami nagy vendég mezőnyfölénnyel indult, ám ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A 13. percben aztán Dibusz kapuja előtt is megélénkült az élet: egy bal oldali szabadrúgás után a beívelést kiöklözte Dibusz, de éppen Kravcsenko elé, ám a lövést blokkolták a védők. Hat perccel később Petrjak a bal oldalon éppen elért egy labdát az alapvonalnál, középre adott, Szignyevics pedig a rövidre pörgetett, ám Felipe résen volt és védett. Az idő előrehaladtával egyre bátrabbá vált a Kisvárda és az ellentámadásai több alkalommal is veszélyt hordoztak magukban. A 24. percben például egy Fradi-szöglet után kontrázhattak a hazaiak, négy az egyben vihették a labdát, ám végül a nagy sprint után visszaérő Petrjak mentett nagyot. A félidő előtt négy perccel is az addigi legnagyobb lehetőséget láthatták a nézők Dibusz kapuja előtt: Ilics jobb oldalról remekül centerezett Cukalaszhoz, az üresen érkező görög játékos azonban hatalmas helyzetben nem találta el jól a labdát, ami így oldalra perdült a lábáról. A félidő előtt azért még a Fradi is közel járt a gólhoz, Isael 19 méterről kínálta meg Felipét egy bombával, de a brazil kapus bravúrral kiszedte a léc alá tartó labdát.

A fordulás után rögtön megszerezte a vezetést a Fradi: Sigér játszotta ki a jobb szélre Lovrencsicsnek a labdát, aki keményen belőtte azt középre, Szignyevics pedig közelről a léc alá lőtt, 0-1. A gól láthatóan megnyugtatta a Ferencvárost, amely magabiztosan uralta a mérkőzést, a hazaiak pedig ezúttal az első félidővel ellentétben nem tudtak veszélyes kontrákat vezetni. A mérkőzés újabb fordulópontja is a Ferencvárosnak kedvezett, a 60. percben Lukjancsuk buktatta Petrjakot, ezért megkapta a második sárgáját, így kiállította őt Iványi játékvezető. A Ferencváros igyekezett lezárni a meccset egy újabb góllal, ám a helyzetkihasználással akadtak problémák. A 71. percben Isael tizenhatoson kívüli bombáját védte Felipe, majd az oldalra pattanó labdát Lovrencsics játszotta középre, ám Lanzafame közelről nagy helyzetben fölé lőtt. Hét perccel később ismét közel járt a gólhoz a csereként beálló olasz támadó,ezúttal a jobb oldali kapufát találta el egy közeli szabadrúgás után. A hajrában ismét adódott egy lehetőség Lanzafame előtt, de Petrjak is könnyedén betalálhatott volna, de maradt az egygólos győzelem.

Paks–Újpest 0-2 (Bobál 60. - öngól, Traoré 68. - tizenegyesből)

Komolyabb gólhelyzet nélkül zajlott a találkozó első öt perce. A 8. percben Rácz beadása után kellett Nagynak résen lenni, majd nem sokkal később Windecker labdavesztése után Traoré lódult meg, ám a lövését blokkolták a paksi védők. A 15. percben Zsidai játszotta meg kiváló ütemben Remilit, aki fölé lőtt. Az első félidő feléhez közeledve mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek: előbb Hahn lőtt kapura 16 méterről, majd Pajovicnak kellett menteni hatalmasat Könyves elől. A 40. percben az Újpest kapujában landolt a labda, de Hahn szabálytalansága miatt Farkas Ádám érvénytelenítette a találatot, így 0-0-val mentek pihenni a felek.

Fordulás után az 50. percben megszerezhette volna a vezetést a Paks: Remili 28 méterről elvégzett szabadrúgását Pajovic szedte ki a bal felső irányából és szögletre ütötte ki a labdát. Tíz perccel később Rácz baloldali beadásába Bobál ért bele szerencsétlenül és a lábáról a kapu felé pattant a labda. A paksi védő megpróbált menteni, de csak beljebb tudta segíteni a játékszert (0-1). A 68. percben ismét Bobál hibázott, miután visszahúzta a kiugró Traorét - Farkas Ádám büntetőt ítélt, amit a sértett magabiztosan értékesített (0-2). A hátralévő időben az Újpest birtokolta többet a labdát, azonban komolyabb helyzetet egyik csapat sem alakított ki, így maradt a 0-2-es újpesti győzelem, amivel 2013 után tudtak először nyerni a lila-fehérek Pakson.

MTK Budapest–Diósgyőri VTK 2-1 (Gera 23., 27., ill. Tajti 43.)

Kanta József 300. alkalommal lépett pályára az NB I-ben az MTK Budapest-DVTK találkozón, amelyen a hazaiak léptek fel támadólag. Kisebb lehetőségek után a jubiláns gólpassza után vezetést is szereztek a kék-fehérek: Kanta harcos labdaszerzés után beadott, Gera pedig a hálóba csúsztatott (1-0). Pár perccel később jött az újabb találat: szép akció végén Bognár ugratta ki Gerát, aki Antal lábai között laposan talált be (2-0), így a játékrész közepén mutatott domináns játékának köszönhetően két góllal elhúzott Lucsánszky Tamás együttese. Úgy tűnt, sima lesz a folytatás, ám a 43. percben egy védelmi hiba után Tajti lőtt kapásból 12 méterről, ballal kilőtte a bal sarkot (2-1), visszahozva a miskolciakat ezzel a meccsbe.

Fordulás után főleg a mezőnyjáték dominált, az MTK negyedórával a vége előtt lezárhatta volna a meccset: Szelin húzott el a bal szélen, középre passzolt, az érkező Diallo pedig 5 méterről az oldalhálóba helyezett. A kék-fehérek végül enélkül is nyertek - több helyzetüknek köszönhetően megérdemelten -, és a többi eredményt is tekintve nagyon fontos három pontot szereztek.

Haladás – Puskás Akadémia 3-0 (Rabusic 31., Rui Pedro 45., 58.)

Rögtön aktívan kezdett a sereghajtó és a legfrissebb hírek szerint anyagi gondokkal is küzdő Haladás a Puskás Akadémia ellen: Rui Pedro 23 méteres lövésébe léptek bele. Ivanov jobb oldali elfutásai után veszélyeztetnek a szombathelyiek, de igazi helyzet a 14. percig nem alakult ki. Ekkor Ofosu robogott el a bal oldalon, már csak a kapussal állt szemben, de Hegedüs védte lövését.
A 31. percben megszerezték a vezetést a szombathelyiek: bal oldali szöglet után Tamás csúsztatta tovább a labdát, Jagodics lövését még védte Hegedüs, Rabusic azonban közelről a kapuba kotorta a labdát (1-0).
A szünet előtt megduplázta előnyét a hazai csapat: Golodiuk szerzett labdát a Puskás Akadémia térfelének közepén, a tizenhatoson belülre érve kis szerencsével előtte maradt a játékszer, majd Rui Pedróhoz továbbított, aki az üres kapuba lőtt (2-0).

Hiába voltak kétgólos hátrányban a vendégek, a második félidőt is a Haladás kezdte jobban: Ofosu húzott befelé a bal oldalról, majd 18 méterről tekert, a labda kevéssel kerülte el a kapu bal oldalát, majd Poór Patrik kezezése után az 53. percben büntetőt is kapott a vasi gárda, de Rui Pedro tizenegy méterről fölé lőtte a labdát.
Két perccel a kihagyott tizenegyes után azonban megszerezték harmadik góljukat a hazaiak: A bal oldalról érkezett középre Habovda szabadrúgása, Rui Pedro pedig ballal továbbította a labdát a kapu bal alsó sarkába (3-0).

Radoki János rögtön kettős cserét hajtott végre, de ez sem változtatott. A hazaiak akár negyedik góljukat is megszerezhették volna, a Puskás Akadémiában pedig nem volt átütőerő. Legnagyobb esélyük a szépítésre Urblík lövésénél mutatkozott, de 25 méteres próbálkozása a bal oldali kapufa és a keresztléc találkozásáról vágódott ki.
A hajrá nagyobb helyzetek nélkül zajlott, a hazaiak még egyszer lesről betaláltak, de az eredmény már nem változott. A Haladás teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a PAFC ellen 3-0-ra.