NB I: Hármat vágott a Paks, kapusgóllal ikszelt a Puskás, Debrecenben botlott a Vidi – eredmények, videók

A Paks magabiztos háromgólos győzelmet aratott a Kaposvár vendégeként, a félórát emberhátrányban játszó Puskás Akadémia a hajrában kapusgóllal mentett pontot a Diósgyőr ellen, míg a MOL Fehérvár FC a Debrecen vendégeként hullajtott pontokat az NB I 19. fordulójának kora esti mérkőzésein.
Csakfoci Admin 2020. február 5., szerda 19:54
Szerző: Csakfoci Admin 2020. február 5., szerda 19:54

Kaposvár - Paks 0-3 (Könyves 17., 41., Sajbán M. 83.)

Helyzetek sokaságát dolgozta ki az újonc Kaposvár a Paks ellen - a legközelebb az 5. percben jártak a gólhoz: egy szabadrúgás után Jakimiv fejelt kapura, Rácz hatalmas bravúrral védett. A 17. percben megszerezte a vezetést a Paks, miután egy szélvész gyors kontratámadás után Szakály indította Könyvest, aki védőjét lefutotta és 10 méterről Pogacsics kapujába lőtt.

A félidő felét átlépve Böde passzából Szabó vállalkozott lövésre, próbálkozását a kaposvári védők blokkolták. A 34. percben Osváth indítása után Könyves esett el a védők szorításában, azonban Karakó sípja néma maradt. A 41. percben újabb gólnak örülhettek a paksi szurkolók: Szabó passzából Könyves a tizenhatos vonaláról elemi erővel a léc alá bombázott.

A szünet után sokáig mezőnyjáték folyt a pályán, nem forogtak veszélyben a kapuk. A második játékrész első lehetőségére a 70. percig kellett várni: Böde fordult le a kaposvári játékosról, a lövését a somogyiak blokkolták. A hajrához közeledve a tolnaiak beszorították a hazaiakat, többet birtokolták a labdát.

A 83. percben végleg eldőlt a mérkőzés - Szabó cselezte ki Tarasovost, levitte a labdát az ötöshöz, majd beadott és a paksiak színeiben csereként debütáló Sajbán megszerezte csapata harmadik, és saját maga első gólját.

Puskás Akadémia - DVTK 2-2 (Knezevic 51., Hegedüs L. 91. ill. Iszlai 58. - 11-esből, Molnár G. 69.)

Az első félidőben valóságos tűzijátékot rendezett a hazai pályán játszó Puskás Akadémia a Diósgyőr ellen. A mérkőzés legnagyobb helyzetét a 17. percben a felcsútiak dolgozták ki - Knezevic száguldott el a jobb oldalon, középre adott, azonban Plsek 4 méteres fejesét Danilovic lábbal védte. A kipattanót már Vanecek mellé lőtte. Nem sokkal később Gyurcsó lekészítése után ismét a cseh támadó tüzelt, ám a lövését Danilovic fogta. A játékrész felét átlépve mindkét csapat a sárga lapok gyűjtésében jeleskedett. A hosszabbításban még Plsek fejesét Danilovic lábbal hárította, így 0-0-al mentek pihenni a felek.

Fordulás után az 51. percben megszerezte a vezetést a felcsúti csapat - Polgár adta el a labdát, amire Knezevic csapott le, Plsekkel játszott össze, aki combbal visszatette a játékszert és a horvát középpályás Danilovic kapujába helyezett.

Az 58. percben büntetőhöz jutott a Diósgyőr, miután Kiss lövése elakadt Deutsch kezében a tizenhatoson belül. A labda mögé Iszlai állt, aki könyörtelenül kilőtte a bal alsó sarkot. A 67. percben Hadzsiev rúgta meg a tizenhatos előterében Vágit, Farkas játékvezetőtől megkapta a második sárga lapját, és vele együtt a pirosat is.

Két perc múlva már Tabakovic perdítette fel a labdát a csereként beálló Molnárnak, aki 18 méterről gyönyörűen emelt Danilovic kapujába. A hajrában mezőnyjáték folyt jobbára, és mindkét edző cserékkel frissített csapatán.

A mérkőzés slusszpoénja a 91. percre maradt: Gyurcsó bal oldali szöglete után Favorov csúsztatott a kapufára, a kipattanót a felcsútiak kapusa, Hegedüs három méterről a kapu közepébe fejelte, kialakítva a 2-2-es végeredményt.

DVSC - MOL Fehérvár FC 1-1 (Bódi 81., ill. Hodzic 27.)

A Fehérvár kezdett jobban Debrecenben. A 6. percben Hodzic passzolt Stopira elé, aki 10 méterről fölé lőtt. Alig három perccel később Petrjak 17 méteres lapos lövését ütötte szögletre Kosicky. A 19. percben nagy helyzetet hagyott ki a Loki is: Bódi ugratta ki Adenijit, de Kovácsik jól mozdult ki a kapujából, ezért a támadó nem tudta mellette elrúgni a labdát. A félidő közepén Bódi kapura tekert egy szögletet, amit Kovácsik fölé paskolt. A 25. percben ismét Petrjak próbálkozott távolról, 20 méteres életerős löketét szögletre ütötte Kosicky.

A 27. percben aztán a vendégek megszerezték a vezetést, miután Fiola az alapvonal közeléből középre adott, Hodzic pedig 5 méterről a hálóba bombázott.

A félidő hajrája a hazaiaké volt: a 42. percben Szécsi egy szép csellel két védőt is becsapott, majd éles szögből lőtt, Kovácsik azonban védett. Egy perccel később Varga egy kipattanó után 26 méterről alig helyezett mellé. A 45. percben Stopira a saját emberét találta el a tizenhatoson belül, a labda Szécsihez került, aki 14 méterről mellé lőtt.

A második félidőt jól kezdte a Debrecen, az 59. percben Varga beadását követően Bódi fejelt közelről, Kovácsik nagyot védett. A játékrész közepén Hodzic 14 méteres lövését fogta Kosicky. A 81. percben egyenlítettek a hazaiak: Szécsit szabálytalanul próbálta szerelni Stopira a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt, amit Bódi lőtt a kapuba, kialakítva ezzel az 1-1-es végeredményt.

ZTE - Kisvárda 1-1 (Viana 36., ill. Ikoba 78.)

A mérkőzés első 20 percében főként mezőnyjáték folyt a pályán, a csapatok csak ismerkedtek egymással, nagy helyzet nem adódott a meccs ezen szakaszában. A 21. percben aztán McWoods lépett ki a védők közül, a labdát is eltolta Dombó kapus mellet, de fölé lőtte a labdát.

A 36. percben egy szöglet utáni kavarodásnak köszönhetően Viana szerzett akrobatikus mozdulattal gólt (0-1). Nem sokkal ez után Bedi 18 méteres bal lábas lövése jelentett még veszélyt, de a labda nem sokkal a bal kapufa mellett ment el.

A fordulás után ismét a Zalaegerszeg veszélyeztetett, Bedi lőtt 20 méterről ballal, de a lövést védeni tudta Dombó. A 63. percben Grozav próbálkozott szabadrúgásból, de Demjén szögletre tudta tolni a labdát. Nem sokkal később Demjén jött ki távolra a kapujából, Grozav elvitte mellette a labdát, 22 méterről lőtt, de Szépe blokkolni tudott.

A 78. percben Mitrovic ívelését a csereként beállt Barczi fejelte le Ikoba elé, aki 11 méterről a kapuba lőtt (1-1). Mivel több gól nem született, így maradt az 1-1-es döntetlen.

Az Újpest két hónap után sem nyert meccset az NB I-ben - videó
Összességében közelebb járt Mezőkövesden a győzelemhez az Újpest, de a dobogós házigazda végül egy remekül teljesítő cserecsatárnak is köszönhetően az egyik pontot otthon tudta tartani a keddi bajnokin (2-2).