NB I-es edzőmeccsek: A Puskás és a Honvéd is kiütötte külföldi ellenfelét - eredmények

Kora este öt NB I-es csapat is pályára lépett felkészülési mérkőzésen. A Puskás Akadémia, a Honvéd és a Kecskemét nyerni tudott, a Paks és a Mezőkövesd döntetlent játszott.
Privacsek András 2022. július 6., szerda 20:21
Szerző: Privacsek András 2022. július 6., szerda 20:21

Kiss Tamás duplázott, Colley első puskásos gólját, szerezte, Zahedi is betalált – 4–0-ra verte a Puskás Akadémia a St. Pöltent első ausztriai felkészülési mérkőzésén.
Hat saját nevelésű játékossal kezdett a Puskás, Hornyák Zsolt vezetőedző Tóth Balázst, Spandler Csabát, Corbu Mariust, Komáromi Györgyöt, valamint a Svájcból nemrégiben hazatért Gruber Zsombort, illetve a nemrég még a Puskás–Suzuki-kupán az U17-es együttesben futballozó Major Marcellt is a csapatba állította - írja a pfla.hu.

St. Pölten–Puskás Akadémia FC 0–4 (Kiss T. 12., 35., Colley, 76., Zahedi 78.)

PAFC: Tóth B. - Favorov, Stronati, Spandler, Major M., Urblík, Corbu, Komáromi, Baluta, Kiss T., Gruber. Csereként pályára lépett: Markek (kapus); Kicsun, Szolnoki, Posztobányi, Van Nieff, Bakti, Skribek, Puljic, Molnár R., Colley, Zahedi.

Tam Courts első kispesti mérkőzésén 4–0-ra nyert a Honvéd Lendván, Boubacar Traoré triplázott a találkozón - írja a honvedfc.hu.

Lendva - Honvéd 0-4 (Traoré 33., 42., 44., Jónsson 85.)

Honvéd. 1. félidő: Szappanos – Jónsson, Batik, Lovric, Tamás K. – Eördögh, Bocskay, Plakuschenko – Kocsis D., Traoré, Kerezsi. 2. félidő: Tujvel – Doka, Gomis, Klemenz, Benczenleitner – Eördögh (Szabó A., 66.), Mitrovic, Petrusenko – Kerezsi (Szabó T., 80.), Traoré (Jónsson, 66.), Keresztes

A Paks negyedóra után már 2-0-ra vezetett a Szeged ellen, a szegediek azonban a második félidőben egyenlítettek.

Paks - Szeged 2-2 (Balogh 9., Windecker 14., ill. Gréczi 51. - 11-esből, Daru 78.)

Paks, 1, félidő: Nagy G. - Kovács, Szélpál, Lenzsér, Szabó J., Papp, Windecker, Balogh, Haraszti, Böde, Szabó B.

2. félidő: Rácz - Vas, Kinyik, Szekszárdi, Debreceni Z., Kesztyűs, Gyurkits, Volter, Kocsis, Sajbán, Nagy R.

A Kecskeméti TE második edzőmeccsét a szlovén Slovenska Bistrica vendégeként játszotta le szerdán. A játékosok négy edzés után léptek pályára, s bár a fáradtság érezhető volt, így is sikerült megnyerni a kétszer 50 perces találkozót az edzőtáborban - írja a kecskemetite.hu.

Slovenska Bistirica (szlovén 2. osztály) – Kecskeméti TE 1-3 ( Djuranovics 24., Sági 85., Pejovics 100.)

KTE: Varga – Katona M., Rjasko, Belényesi, Szalai, Grünvald – Nagy K., Vágó, Banó-Szabó – Tóth B., Djuranovics.

60. perctől: Kersák – Sági, Győri Á., Szabó A., Pejovics, Buna – Bodor (Győri B.), Szuhodovszki, Meshki – Katona B., Szabó L.

Kazincbarcika - Mezőkövesd 1-1 (Pálinkás 18., ill. Drazic 54.)

Mezőkövesd: Rybenko - Sipos, Kállai, Pillár, Kotula - Rédling, Madarász, Rabetin, Molnár - Kis, Jurina
Cserék : Tordai, Kállai, Derekas, Bobál, Vajda, Nagy G., Cseke, Cseri, Besirovic, Drazic, Bodnár, Karnitski

NB I-es edzőmeccsek: A Vasas 120 perces meccsen, triplával győzött, a ZTE megszorongatta a lengyeleket - eredmények
A Vasas Zimonyi Dávid vezérletével háromgólos győzelmet aratott a negyedik edzőmeccsén, míg a ZTE sokáig jól tartotta magát a Slask ellen, de végül a hajrában fordítottak a lengyelek.