NB I: Bódog hideg fejről, Rossi újjászületésről beszélt - így látták az edzők

Dudás Gábor 2017. április 11., kedd 19:22
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 11., kedd 19:22

DIÓSGYŐR – BUDAPEST HONVÉD 2-0 (Karan 25., Vela 62.)

A meccs krónikája, percről percre itt!

Részletes beszámoló itt!

Bódog Tamás (DVTK): - Megérdemelt győzelmet arattunk. Minden héten ezt mondom, de ez az igazság: szenzációs a játékosok hozzáállása. Ma hideg fejjel játszották végig a 90 percet, és teljesen megérdemelten arattuk ezt a nem kis sikert. Két gólt lőttünk, de az is fontos volt, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a mecset. Így nem tudott ránk jönni a Honvéd, védekezésben masszívak voltunk, nem is tudott igazi helyzetet kialakítani a vendég csapat. Igaz, az első félidőben egy negyedóra erejéig jobb volt az ellenfelünk. Összességében elégedettek lehetünk a teljesítménnyel.

Marco Rossi (Bp. Honvéd): - A DVTK teljes mértékben megérdemelten nyert, gratulálok Bódog Tamásnak és a diósgyőri játékosoknak! Többet futottak, többet küzdöttek, és mindent megtettek a pályán. Mindig éppen erre hívtam fel a csapatom figyelmét, hogy többet kell beletenni mérkőzésbe, mint az ellenfél, és akkor meglesz az eredménye. Most az ellenfél futásban, küzdeni akarásban is jobb volt, így csak a gratuláció marad számunkra. Biztos vagyok benne, hogy a többi ellenfélnek is meggyűlik majd a baja a DVTK-val. Nálunk túl sok játékosunk fogott ki rossz napot, a párharcokat sorozatosan az ellenfél nyerte, és a kétes szituációkban a szerencse is a DVTK pártájára állt. Persze a szerencséért meg kellett harcolni, ez is a DVTK-t dicséri. Főleg a középpályán szenvedtünk, egy-két rossz passzt lehet kompenzálni nagyobb küzdelemmel, több futással, ez ma nem volt meg. A játékosoknak saját magukból kell motivációt nyerni, amikor a tabella élén állnak, ilyenkor nem kell az edzőre várni, hogy taktikailag belenyúljon a meccsbe. A hétvégére újjá kell születni! (dvtk.eu)

VASAS – ÚJPEST 2-3 (Gaál 55., Király B. 88., ill. Heris 4., Balogh B. 45., Mohl 60.)

Michael Oenning (Vasas): - Az NB I legfiatalabb tizenegyével álltunk fel, szívvel-lélekkel játszottunk. Három gólt kaptunk, kétszer visszajöttünk, harmadszor nem sikerült. Olyan tapasztalatokat szereztünk, amelyek szükségesek a továbbfejlődésünkhöz. Sok örömünk lesz még ebben a fiatal csapatban. Bíztam azokban, akiket pályára küldtem, megpróbálták megvalósítani a taktikai elképzeléseket. Kifejezetten jó mérkőzést játszottunk. Nem szeretek lamentálni azon, hogy ki hiányzott, most ezzel a csapattal léptünk pályára. (vasasfc.hu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Először is gratulálok a játékosaimnak a győzelemért. Egy rendkívül feszült találkozón vagyunk túl, ami nagyon nehéz és egyben nagyon fontos volt nekünk. Több helyzetet is kialakítottunk a 90 perc alatt, amelyeket jól használtunk ki, és értékes három ponttal lettünk gazdagabbak. (ujpestfc.hu)

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!