NB I: Az Újpest ötöt, a Fradi négyet rúgott, a Lokit verte a Paks - eredmények, videók

A címvédő Vidi nehezen győzte le a Haladást, az FTC és az Újpest is kiütötte ellenfelét, paksi győzelem az egy hete a Ferencvárost legyőző DVSC ellen. Eredmények.
Csakfoci Admin 2019. február 23., szombat 18:59
Szerző: Csakfoci Admin 2019. február 23., szombat 18:59

Újpest – DVTK 5-0 (Obinna 5., Nagy D. 48., Burekovic 70., Novothny 86., Zsótér 90.)

Az Újpest alaposan meglepte a bajnokságban a forduló előtt 8 mérkőzés óta veretlen Diósgyőrt: az 5. percben Rácz beadását Novothny fejelte kapura, Bukrán védése, és Onovo passza után pedig az üresen maradt Obinna bombázott 9 méterről a hálóba (1-0).

A hirtelen bekapott gól kissé megzavarta a vendégeket, az első játékrész végéig nem igazán tudtak kitörni a tizenhatosuk előterét támadó újpestiek gyűrűjéből. A félidőhöz közeledve csökkent az iram, a hazai csapat türelmesen járatta a labdát, ezt csupán Prosser labdaszerzése, és Litauszki szép szerelése törte meg. A játékrészt egy újpesti szempontból kellemetlen esemény zárta: Ristevskit sérülés miatt Bojovic váltotta.

A szünet után az első perceket idéző intenzitással folytatódott a játék: a 48. percben Obinna beadását Nagy Dániel fejelte Bukrán kapujába (2-0).

A szorongatott helyzetben lévő diósgyőriek kénytelenek voltak feladni higgadt játékukat, és megpróbáltak magasabb fokozatszámra kapcsolni, ám Dzenan Burekovic távoli lövésből szerzett első NB I-es találata megpecsételte a sorsukat a 70. percben. (3-0)

A hajrában kitámadt a DVTK, és egy komoly helyzetet is ki tudtak alakítani, Litauszki azonban ismét résen volt, és tisztázott az üresen berobbanó Bacsa elől.

Amikor már úgy tűnt, hogy lezárult a meccs, a csereként beálló Zsótér is letette a névjegyét: először a védőjéről leforduló Novothny Somának adott gólpasszt a 86. percben (4-0), majd maga is betalált ziccerből (5-0).

Ferencváros - Puskás Akadémia 4-0 (Gorriarán 47.-büntetőből, Petrjak 49., Nguen 58., Szignyevics 92.)

Tapogatózó játékot hozott a mérkőzés első tíz perce, egyedül Petrjak átadásából Szignyevics lövése után kellett résen lenni Hegedűsnek. A következő percekben a Ferencváros nyomást helyezett a Puskás Akadémiára, azonban nem sikerült megszerezni a vezető gólt. A 30. percben ijesztő jelenetek játszódtak le a pályán: Sigér ütközött a levegőben Hegedűs Lajossal, aki mozdulatlanul terült el a földön, majd percekig ápolták, végül hordágyon vitték le - helyette Poór Patrik állt be. A félidő végéhez közeledve a zöld-fehérek nyomtak, helyzeteket dolgoztak ki eredménytelenül, és erre ismét a nemtetszésüket fejezték ki a Ferencváros-szurkolók. Az első félidő hosszabbításban érvénytelen gólt szerzett az FTC: Petrjak lövését védte Hegedűs, majd a kipattanó éppen Sigér elé került, aki közelről bepofozta a labdát a hálóba, azonban les miatt érvénytelenítette a találatot Farkas Ádám játékvezető.

A fordulás után villámrajtot vett a Ferencváros: előbb a 48. percben Gorriarán ment el a szélen és kisodródva Hegedűsbe lőtte a labdát, majd Heister ismételt, ám ez is elakadt a kapusban. Végül középen Petrjak esett el gyanús körülmények között a tizenegyespontnál, Farkas Ádám játékvezető büntetőt ítélt - a tizenegyest Petrjak értékesítette (1-0). Egy perccel később újabb gólnak örülhettek a hazaiak: Petrjak száguldott el a szélen és pimaszul átemelte Hegedűs felett a labdát, ami a kapuban kötött ki (2-0). A gólesőnek itt még nem volt vége: az 58. percben egy kontratámadás után Lovrencsics passzolt Nguenhez, aki megszerezte első ferencvárosi gólját (3-0).

A harmadik gól után a Ferencváros visszavett, és mindkét edző cserével frissített a csapatán. Az 56. percben Szolnoki kapott sárga lapot, majd a 86. percben megkapta a második sárgáját és a vele járó automatikus pirosat, miután Heisternek lépett oda . A 92. percben a csereként beálló Csonka játszott össze Szignyeviccsel, aki közelről nem hibázott és kialakította a 4-0-ás végeredményt.

Agyrázkódás és CT-vizsgálat a Puskás játékosánál: "A fél arcát nem érzi" – videó
A csakfoci.hu helyszíni információi szerint kórházba kellett szállítani a Puskás Akadémia játékosát. Hegedűs János agyrázkódást szenvedett egy ütközés során, és további vizsgálatok várnak rá a nap folyamán. Értesüléseinket a felcsútiak vezetőedzője, Radoki János is megerősítette a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

MOL Vidi FC – Haladás 1-0 (Kovács I. 78.)

Esélyeshez méltóan kezdeményezni próbált a hazai csapat a találkozó kezdetétől kezdve: Hodzic lövését blokkolták, Scepovic próbálkozása pedig a kapu felett hagyta el a játékteret. Hiába volt azonban mezőnyfölényben a Vidi, igazán nagy helyzetei nem adódtak Marko Nikolic csapatának. A játékrész második felében Hodzic két próbálkozása tévesztett célt, a túloldalon pedig Rabusic lövését hárította Kovácsik Ádám.

Rögtön fordulás után Kovács léphetett volna ki ziccerben, de a visszaérő Ofosu nagyot mentett. Mezőnyjáték következett, a lelátóról pedig elégedetlen szurkolói hangok hallatszottak, hiszen miközben az FTC már két góllal vezetett, a Vidi 0-0-ra állt. Cseréltek is a hazaiak, de a gólt egy kezdőjátékos szerezte a 78. percben: bal oldalról érkezett a labda a Haladás kapuja elé, a védők nem tudtak felszabadítani, Kovács István pedig Király Gábort megelőzve, közelről lőtt a hálóba (1-0).

A hátralevő időben a sárga lapokon kívül újabb feljegyezhető esemény nem történt, így a Vidi ha nehezen is, de otthon tartott a három pontot, a Haladás pedig ismét kikapott.

Paks-DVSC 2-1 (Nagy S. 64.-öngól, Hahn 68.-tizenegyesből ill. Varga K. 54.)

Simon András nevéhez fűződött az első lövés, ám a paksi támadó próbálkozását védte Nagy Sándor. Ezt követően is jóval aktívabb volt a Paks, a 12. percben Kecskés a tizenhatoson belül megcsinált egy cselt, majd a bal felső sarkot vette célba, Nagy azonban védett. A vendégek először Tőzsér révén próbálkoztak, de Nagy Gergelynek nem kellett közbeavatkozni, a vendég csapatkapitány fölé lőtt. Windecker a 33. percben majdnem megszerezte a vezetést, a Görögországból hazatérő középpályás azonban tíz méterről a jobb kapufa mellé célzott, de szintén közel állt a gólhoz Gévay, aki egy szöglet után az ötösről lőtt fölé.

A fordulás után izgalmas és fordulatos negyvenöt percet láthattak a nézők. Három perc elteltével Varga Kevin máris a felső lécet találta el, az 54. percben pedig szintén a vendégek szélsője volt a főszereplő, de ezúttal már összejött neki a gól, miután egy jobb oldalról érkező beadást közelről a hálóba perdített (0-1).

A paksiak azonban rákapcsoltak és ennek meg is lett az eredménye, öt perc alatt fordított a tolnai csapat. Előbb a 62. percben Kecskés szögletét követően Nagy Sándor nem tudta megfogni a labdát és beütötte a saját kapujába, majd Hahn értékesített egy tizenegyest.

Ezt követően már nem tudott egyenlíteni a DVSC, Zsóri ugyan fejjel próbálkozott a hajrában, de összességében a Paks stabilan védekezett, így megszerezte a három pontot.

Mezőkövesd-Kisvárda 2-2 (Cseri 23.-tizenegyesből, Cukalasz 64.-öngól ill. Cukalasz 9., Kravcsenko 14.)

Bátrabban és agresszívabban kezdte a találkozót a Kisvárda, ez pedig hamar megmutatkozott gólokban is. A 9. percben Grozav szögleténél előbb Gosztonyi fejelt, ezt még azonban védte Szappanos, de a kipattanót Cukalasz közelről a hálóba fejelte. Öt perccel később már kettővel mentek a vendégek, Kravcsenko szintén Grozav szögletét követően szerzett gólt.

A hazai szépítésre nem kellett sokat várni, a 23. percben Lukjancsuk szabálytalankodott Cserivel szemben a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest a sértett értékesítette.

A 32. percben kis híján az egyenlítés is összejött, Drazsics került nagy ziccerbe Felipével szemben, de lövés helyett a passzt választotta, a középen érkező védők azonban mentettek. A vendégeknél Grozav jelentette a legnagyobb veszélyt, szinte az összes támadásban benne volt a román szélső, aki a szünet előtt is próbálkozott még lövéssel, de nem változott az állás.

Nagy iramban kezdte a második játékrészt a Kövesd, az 51. percben Vadnai bombája még a felső lécen csattant, a 64. percben viszont összejött az egyenlítés, ekkor Bertus szöglete után Cukalasz a saját kapujába csúsztatott, öngól. A folytatásban nagy iramot diktáltak a csapatok, mindkét fél meg akarta szerezni a győzelmet.

A hazaiak legveszélyesebb játékosa Drazsics volt, aki a 77. percben alig maradt le egy szélről érkező beadásról, míg a vendégeknél Grozav volt a legaktívabb, de a 89. percben Cukalasz előtt adódott lehetőség. A találat azonban neki sem jött össze, így döntetlennel ért véget a meccs.