Budapest, 2017. július 22. A kispesti Davide Lanzafame (k), valamint a diósgyőri Diego Ignacio Vela Vázquez (j) és Busai Attila a labdarúgó OTP Bank Liga 2. fordulójában játszott Budapest Honvéd - Diósgyőri VTK mérkőzésen a kispesti Bozsik Stadionban 2017. július 22-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

NB I: Drámai hajrá Kispesten, 11-es és kiállítás után dőlt el a Kövesd-Paks - eredmények

Óriási izgalmak közepette ért véget a Honvéd-DVTK bajnoki, Mezőkövesden pedig ötgólos meccset láthattak a szurkolók, mindkét mérkőzésen volt kiállítás és büntető is.
Csakfoci Admin 2017. július 22., szombat 19:58
Szerző: Csakfoci Admin 2017. július 22., szombat 19:58

Honvéd - Diósgyőr 2-2 (Eppel 61., Lanzafame 75. ill. Vela 41., 90+5.) - kiállítva: Nagy G. (40.)

Kilenc hónapos hazai győzelmi sorozattal a háta mögött fogadta a szezont a Haladás 2-0-s legyőzésével kezdő Honvéd az első fordulóban a Vasast verő Diósgyőrt.

Jó iramban, sok támadással kezdődött a találkozó, de sokáig nem alakultak ki igazi helyzetek. A beadások nem voltak sikeresek, a lövéseket blokkolták, így a 40. percig nem alakult ki ziccer. Ekkor a korábban már egy sárga lapot begyűjtő Nagy Gergő szabálytalankodott ellenfelével a tizenhatoson belül, a játékos második sárga lappal kiállításra került, a Diósgyőr pedig Vela büntetőjével megszerezte a vezetést (0-1).

A szünetet követően bár nem szorította be ellenfelét az emberelőnyben játszó vendégcsapat, kontrollálta a mérkőzést, így meglepetésként hatott a 61. percben Eppel egyenlítő gólja. Az előző idény gólkirálya Kabangu bepasszára érkezett remekül, és máris 1-1-re módosult az állás. Ezt követően igazi ki-ki játék alakult ki, több szögletet is elvégezhettek a hazaiak, támadott a Honvéd, és ha Lanzafame önzetlenebb, könnyen gólt szerezhettek volna. A másik oldalon Villám mentett Makrai helyzeténél, élvezhető volt a bajnoki.

Aztán jött a 75. perc: Lanzafame harcolt ki magának szabadrúgást remek helyről, majd a labdát a hosszú felsőbe tekerve már a vezetést is megszerezte a Honvédnak (2-1). Kétségbeesetten próbált támadni a vendégcsapat, de a Honvéd rúghatott volna újabb gólokat, Lanzafame és Kabangu is betalálhatott volna. Izgalmas hajrá és ötperces ráadás következett a végén, az utolsó pillanatban pedig Vela tizenhat méterről kilőtte a bal alsót, így 2-2-vel ért véget a mérkőzés.
A meccsen komolyan megsérült egy miskolci drukker - bővebb részletek itt.

Mezőkövesd - Paks 3-2 (Veselinovic 66., Baracskai 68., Strestík 77., 11-esből, ill. Szakály D., 56., Lenzsér 60.) - kiállítva: Kecskés (68.)

A Paks sokkal veszélyesebben kezdett Mezőkövesden a hazai csapatnál: Bartha lövésénél Tujvel mentett nagyot, Gévay fejese is veszélyes volt, míg előbbi egy szép szabadrúgás-kombináció után centikkel lőtt mellé. A kimaradt lehetőségek után jött fel a hazai csapat valamelyest, amely az első félidő utolsó perceiben volt aktívabb: akkor Pillár fejese után a lécről jött ki a labda, Gohér bombáját Molnár ütötte ki, míg Koszta kevéssel mellé lőtt távolról, így 0-0-al zárult az első félidő.

Fordulás után pár percnyi játék után nagyon felpörögtek az események. Az 56. percben egy szépen kijátszott akció végén Szakály volt eredményes (0-1), majd egy újabb kontra után Lenzsér talált be (0-2). Úgy tűnt, minden eldőlt, de izgalmas félóra következett: a csereként beállt Veselinovic első labdaérintéséből szépített, majd nem sokkal után Kecskés kiállítása miatt megfogyatkozott a Paks.

Emberelőnyben jött is az egyenlítés: Cseri beadását Baracskai fejelte a hálóba bő 20 perccel a vége előtt. Nem sokkal később már büntetőt is rúghatott a hazai csapat, amelyből Strestík vezetést szerzett (3-2). Tíz emberrel is egyenlíthetett volna a Paks, ám Kulcsár óriási lövése után a kapufáról kifelé jött a labda, így fordulatos meccsen végül a hazaiak örülhettek.