NB I: Több MTK-helyzet után döntetlen a nap első meccsén

Több nagy helyzetet is kidolgozott az MTK Budapest a szombat délutáni, Budafok elleni bajnokiján, végül azonban gólnélküli döntetlennel ért véget a mérkőzés.
Csakfoci Admin 2021. április 10., szombat 16:39
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 10., szombat 16:39

Az OTP Bank Liga 28. fordulójában az MTK Budapest a Budafokot fogadta az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A 6. percben Mezei bal oldali szabadrúgása után Iharos mentett Miovski elől, válaszul Skribek ment el a jobb oldalon, középre adását Kovács lőtte kapásból nem sokkal a bal alsó mellé. A 13. minutumban az MTK alakította ki az első igazán nagy helyzetet: Schön szerzett labdát a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, lövése azonban kevéssel elkerülte a bal alsó sarkot.

Aktívabb volt a hazai együttes, a 32. percben Varga Roland lőtte el egyből, 18 méterről az elé kerülő labdát, Bese szépen védett, majd az első félidő rendes játékidejének utolsó másodperceiben Varga Roland jobb oldali szöglete után Miovski csúsztatott, a labda a kapu előtt egy védő lábáról centikkel pattant a bal alsó sarok mellé.

A fordulás után hazai részről Mezei lecsúszott beadása jelentett veszélyt a vendégek kapujára, majd az 57. percben Dimitrov indult meg egy labdaszerzés után, a tizenhatoson kívülről eleresztett lövése kevéssel szállt a jobb felső fölé.

Mindkét oldalon cserék, majd újabb MTK-helyzetek következtek, a 75. minutumban Alho a tizenhatos vonaláról, kissé jobbról lőtt nagy erővel, Bese kiütötte a labdát, a 82.-ben Prosser adott középre a bal oldalról, az érkező Varga közeli lövését Bese bravúrral védte.

A 83. percben Alho második sárga lapja miatt emberelőnybe került a Budafok, de gól már nem született a hátralevő játékidőben. Az MTK-nak jóval több helyzete volt az egész mérkőzést tekintve, de egyik csapatnak sem sikerült betalálnia a szombati nap nyitómeccsén.

MTK Budapest - Budafoki MTE 0-0

MTK: Mijatovic - Ikenne-King (Bíró, 69.), Perkovic, Nagy Zs., Herrera - Mezei, Pintér (Cseke, 80.), Dimitrov (Palincsár, 73.) - Varga R., Miovski (Alho, 69.), Schön (Prosser, 80.)

Budafok: Bese - Iharos, Romic, Nikolic, Medgyes - Oláh, Csonka - Skribek (Szabó M., 66.), Kulcsár (Takács, 46.), Lőrinczy (Soltész, 80.) - Kovács D.

Az MTK tulajdonosa évi 2-3 millió euróért adna el játékost, emelné az NB I létszámát és látja a borzasztóan elrontott dolgokat – Tilos Passzolni!
Schön Szabolcs eladásával újabb szintet lépett az MTK Budapest a játékospiacon - mondta a klub tulajdonosa. A nyilvános szereplésektől általában elzárkózó Zakor Sándor a csakfoci.hu-nak arról is beszélt, hogy nem a játékos értékesítés jelenti a legnagyobb nehézséget, hanem nemet mondani a beérkező ajánlatokra, hiszen soha nem céljuk a kiárusítás, játékost ugyanis azért adnak el, hogy teljesen üzleti alapokra lehessen helyezni a klubot. Hozzátette, minden egyes beérkező fillért visszaforgat, hiszen a célja, hogy a kék-fehérek futballklubja minden váratlan helyzettől függetlenül stabilan tudjon működni éveken át. Beszélt Varga Roland megszerzéséről, az MTK-ba vágyó magyar játékosokról, arról is, végül miért nem magyar edző mellett döntött, de részletezte azt is, miért nem menne be soha az öltözőbe. Kifejtette, miért tartaná jónak a létszámbővítést, és azt is, miért módosítana a központi pénzek elosztási rendszerén. Tilos passzolni! Zakor Sándorral, aki 2019 nyara óta az MTK labdarúgóklubjának kizárólagos tulajdonosa.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.