NB I: Nikolics és Petrjak is duplázott, Szabics megszerezte első győzelmét a Vidi edzőjeként - videó

A MOL Fehérvár FC magabiztosan, 4-0-ra nyert a vendég Újpest ellen szombaton az NB I 28. fordulójában. Az április 1-jén kinevezett Szabics Imre vezetőedző első győzelmét aratta a fehérváriak élén.
Csakfoci Admin 2021. április 10., szombat 18:49
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 10., szombat 18:49

A remekül kezdő fehérváriak Nikolics büntetőjével korán megszerezték a vezetést. A rendkívül élénken játszó Nikolics hozta ziccerbe Funshót, akit Csongvai buktatott a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Nikolics védhetetlenül vágta a bal felsőbe. A hazaiak vezető gólja óta jobbára mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forognak veszélyben.

A 23. percben kis híján öngólt hozott össze a Vidi védelme. Stopira szabadított volna fel, ehelyett telibe találta Rust, a védőről szögletre vágódott a labda.

Fél óra elteltével a szélen felfutó Petrjak visszapasszából Zivzivadze a kapufát találta telibe, három perccel később már megduplázta előnyét a Vidi. Petrjak szögletét Zivzivadze csúsztatta tovább Máté szorításában, Nikolics közelről Banai kapujába helyezett. Zárómomentumként Zivzivadze szabálytalankodott Pauljeviccsel szemben, Antonov szabadrúgását bokszolta ki Kovács.

Fordulás után az első negyedórát megnyomta az Újpest, még úgy is, hogy az 54. percben Petrjak szöglete Csongvai válláról majdnem a saját kapujában kötött ki. A 62. percre már háromgólosra is nőhetett volna a hazaiak előnye, ám Funsho passzából Nego 9 méterről alig lőtt mellé. A menteni igyekvő Máté eltalálta a válogatott védő térdét, aki így kénytelen volt átadni a helyét Hourinak.

Már-már unalomba fulladt a mérkőzés, azonban Petrjak gondoskodott róla, hogy ne így legyen. Rus közel 40 méteres indítása után bombázott Banai kapujába, amivel már 3-0 állt az eredményjelzőn. A folytatásban mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, alig forogtak veszélyben a kapuk, a játékosok dekoncentrálttá váltak, ez mindkét oldalon hibákban megmutatkozott.

Az utolsó percekben még Houri és Funsho lövése szállt mellé, majd a 4-0-s végeredményt Petrjak állította be, így a Vidi az 50. élvonalbeli győzelmét aratta az Újpest ellen.

NB I, 28. forduló

MOL Fehérvár FC-Újpest 4-0 (Nikolics 8.,- 11-esből, 33., Petrjak 69., 87.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

MOL Fehérvár FC: Kovács - Bolla, Rus, Musliu, Stopira - Funsho, Nego (Houri 68.), Pinto, Petrjak (Bourard 88.) - Nikolics (Dárdai 68.), Zivzivadze (Szabó L. 82.)

Újpest: Banai - Kastrati, Máté, Csongvai (Szakály P. 65.) - Pauljevic (Mucsányi 76.), Onovo (Bjelos 74.), Mitrovic, Antonov (Cerqueira 65.) - Simon K. (Bacsa 65.), Tallo, Beridze

NB I: Több MTK-helyzet után döntetlen a nap első meccsén
Több nagy helyzetet is kidolgozott az MTK Budapest a szombat délutáni, Budafok elleni bajnokiján, végül azonban gólnélküli döntetlennel ért véget a mérkőzés.
Gulácsi Péter
Rouven Schröder sportigazgató elárulta, hogy a nyáron a Leipzig biztosan megválik az egyik kapusától.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.