NB I: A Vidi már a dobogót ostromolhatja, miután simán megverte a Zetét

3-0-ra győzött a ZTE ellen, de akár még nagyobb különbségű sikert is arathatott volna a MOL Fehérvár vasárnap.
Dudás Gábor 2021. november 7., vasárnap 19:23
Szerző: Dudás Gábor 2021. november 7., vasárnap 19:23

Az első 10 perc helyzet nélkül telt el, de már ekkor mezőnyfölényben futballozott a Vidi, miközben a vendégek nem sok veszélyt jelentettek a kapura - és ez a folytatásban is így maradt.

A 17. percben, az első kaput eltaláló kísérletből vezetést szerzett a MOL Fehérvár. Kodro tisztán lőhetett 22-23 méterről és bombája be is akadt a kapu jobb oldalába (1-0). Demjén csak hozzáérni tudott a labdához, védeni nem.

Nem sokkal később a ZTE a legközelebb járt a gólhoz az egész meccset tekintve, de Szendrei saját kapuját eltaláló fejesét bravúrral védte Kovács.

Ami az egyik oldalon kimaradt, a másik oldalon megint bement: a 37. percben, egy remek hazai kontra végén Dárdai tálalt Petrjak elé, aki belépett a 16-oson belülre, majd szépen kilőtte picit balról a bal alsót (2-0). Magabiztos előnnyel mehetett a szünetre a Vidi.

Nem sok telt el a játékrészből, amikor nagyjából le is zárta a meccset a hazai csapat. Az 54. percben, egy eladott labda után kipasszolta a zalaiakat a Vidi, végül Nego adott be jobbról, Dárdai pedig szinte senkitől sem zavartatva, 11 méterről a hálóba stukkolt (3-0).

A folytatásban Kodro többször is növelhette volna csapata előnyét, de vagy pontatlan volt a támadó, vagy rossz megoldást választott. A csereként beállt Nikolicsnak sikerült kétszer is a kapuba találnia, de mindkétszer lesről tette azt a válogatott keretből kimaradt csatár.

A végén a ZTE-nek kétszer is pechje volt, előbb Meshack találta el a bal oldali kapufát, majd a kipattanó után Zimonyi is ugyanoda lőtt, így maradt a 3-0. A Vidi fellépett a 4. helyre és jó formában várhatja a Ferencváros elleni rangadót, ráadásul már csak 3 pontra a dobogó alsó fokától. A zsinórban második vereségét elszenvedő ZTE maradt a középmezőnyben.