NB I: A Diósgyőr cserejátékosa egyedül verte meg az edzőváltáson átesett Vidit - videó

A Fehérvár hiába vezetett a szünetben a DVTK ellen, a csereként beállt Grozav mesterhármasával a borsodiak elvitték a pontokat Székesfehérvárról.
Csakfoci Admin 2021. február 20., szombat 18:52
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 20., szombat 18:52

Az OTP Bank Liga 22. fordulójában a héten edzőváltáson átesett MOL Fehérvár a tabella utolsó helyén álló DVTK-t látta vendégül. A hazaiak Márton Gáborral közös megegyezéssel bontottak szerződést, helyette a korábbi másodedző, Szalai Tamás irányított a diósgyőriek ellen.

Remekül kezdte a meccset a Fehérvár, hiszen az első helyzetéből megszerezte a vezetést a hazai gárda, a 9. percben Houri szabadrúgására Stopira érkezett jól és bólintott a hálóba (1-0).  A DVTK a 15. percben veszélyeztetett először, amikor Vanacek fejelt fölé Márkvárt jobb oldali szabadrúgása után.

A 22. minutumban megduplázhatta volna az előnyét a Fehérvár: Houri ugratta ki szépen Dárdait, aki azonban nem tudta jobbról középre passzolni a labdát az érkező Zivzivadzének, ugyanis Malenica jól lépett ki a kapujából. A másik oldalon Vanacek lépett ki ziccerben, de Kovács nagyot védett, majd egy kipattanót Max fejelt öt méterről a kapu fölé. A 32. percben Marin lőtt a bal oldalról, Kovács lábbal védett.

A játékrész utolsó helyzeteként a 42. minutumban Petrjak ugratta ki Zivzivadzét, aki a bal oldalon kissé kisodródott, majd a jobb alsó mellé lőtt.

A második félidő kezdete után tíz perccel kettős cserét hajtott végre a DVTK-t irányító Zoran Zekic, aki pályára küldte a később főszerepet vállaló Georghe Grozavot is. Ezt követően Zivzivadze előtt adódott még egy nagy fehérvári lehetőség, aztán nagyot fordult a mérkőzés.

A 60. percben Drazic passzolt a jobb oldalra Grgichez, aki középre ívelt, Grozav pedig a kapuba bólintott (1-1). Egy minutummal később szinte lemásolta az egy perccel korábbi találatát a vendégcsapat: ezúttal is Grgic adott be jobbról, ismét Grozav érkezett jól és a jobb alsóba fejelt (1-2).

Cserék következtek és ment előre az egyenlítésért a Fehérvár, igazi ziccerekig azonban nem jutottak el a hazaiak. A DVTK viszont egy kontrából eldöntötte a meccset: a 89. percben Drazic indult meg és ugratta ki Grozavot, aki ziccerben nem hibázott, így megszerezte saját maga és csapata harmadik gólját (1-3).

A Diósgyőr cserejátékosa szenzációs teljesítményének is köszönhetően bravúrgyőzelmet aratott a Vidi otthonában. A Fehérvár sorozatban hatodik bajnokiján maradt nyeretlen.

MOL Fehérvár FC - DVTK 1-3

A mérkőzés eseményei percről percre élő közvetítésünkben itt!

Gólszerzők: Stopira (9.) ill. Grozav (60., 61., 89.)

MOL Fehérvár FC: Kovács - Nego, Musliu, Stopira, Fiola, Hangya - Dárdai (Rus, 67.), Pinto (Szabó L., 82.), Houri - Zivzivadze (Nikolics, 67.), Petrjak

DVTK: Malenica - Milović, Hegedűs J., Soldo - Grgić, Márkvárt, Max (Drazic, 55.), Marin - Roshi (Grozav, 55.), Vaněček (Zivulic, 68.), Suljić (Ivanovski, 76.)

NB I: Két óriási hiba és egy büntető okozta az Újpest vesztét a ZTE ellen - videó
Három gólt hozott az NB I 22. fordulójának első szombati mérkőzése, amin a Zalaegerszeg kihasználta az Újpest nagy hibáit.