Fotó: molfehervarfc.hu

NB I: A 90. percben vetett véget a Vidi az újonc veretlenségének

Sokáig úgy tűnt, hogy Rockov nagy hibája a Vidi két pontjába kerül, a 90. percben azonban Stopira lett a megmentő.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 31., szerda 21:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 31., szerda 21:22

Az újoncként veretlen Kecskeméti TE a MOL Fehérvár FC otthonában lépett pályára az NB I 6. fordulójának szerdai játéknapján.

1. félidő

Bumba 12 méterről leadott lövését kellett védenie Varga Ádámnak rögtön a meccs elején, míg Rockovot először Szabó Levente dolgoztatta meg a 12. percben. Néhány másodperccel később kis híján vezetést szerzett a Vidi, de Funsho bombája 19 méterről a felső lécen csattant.

Ezt követően kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, így váratlanul érkezett a fehérváriak vezető gólja a 31. percben: Kodro a 16-os baloldali csücskétől tette át a hosszún érkező Negóhoz a labdát, aki kapásból, öt méterről a léc alá bombázott, 1-0.

Kilenc perccel később azonban összejött a válasz a KTE-nek: Rockov rosszul kezelt le egy hazatett labdát, Katona Bálint megszerezte azt tőle és közelről az üres kapuba lőtt,  1-1. A szünetig Kodro előtt még két nagy helyzet is adódott, ám előbb fölé lőtt a támadó, majd a védők mentettek nagyot.

2. félidő

A fordulás után a Vidi játszott mezőnyfölényben, az első nagyobb lehetőségre az 56. percig kellett várni, amiből gól is született, de csak néhány másodpercig örülhettek a hazai drukkerek: Funsho kapott remek kiugratást lesgyanús helyzetben, majd egészen a kapuig robogott a labdával és 11 méterről Varga lábai között a hálóba lőtt. A VAR azonban úgy látta, hogy Funsho lesen állt, így érvénytelenítette a gólt.

Ezt követően a cserékről szólt a mérkőzés, a Vidinél ugyanabban a percben lépett pályára két új igazolás, Schön Szabolcs és Lirim Kastrati is, de a vendégek mestere is belenyúlt a találkozóba. Nem sokkal később Dárdai Pál és Budu Zivzivadza is beállt a Vidibe, így egy friss támadosórral vághatott neki a hazai csapat a hajrának.

Akadt is lehetőség a fehérváriak előtt a győztes gól megszerzésére, a 84. percben például Dárdai beadását Fiola Attila fejelt nagy helyzetben kevéssel fölé, három minutummal később pedig Nego közeli fejesét védte nagy bravúrral Varga Ádám.

A nagy nyomás pedig végül góllá érett: a 90. percben Dárdai szögletét Stopira fejelte hat méterről a bal sarokba, 2-1. Az előnyt megtartotta a lefújásig a Vidi, így odalett a Kecskemét veretlensége.

NB I, 6. forduló

MOL Fehérvár FC–Kecskeméti TE 2-1 (Nego 31., Stopira 90., ill. Katona B. 40.)

Vidi: Rockov – Stopira, Fiola, Larsen – Nego, Rúben Pinto (Shabanov, 93.), Pokorny (Dárdai, 72.), Hangya – Funsho (Kastrati, 66.), Kodro (Zivzivadze, 72.), Bumba (Schön, 66.).

KTE: Varga Á. – Ryashko, Belényesi, Pejovic (Szalai, 46.) – Katona M., Meskhi (Djuranovic, 68.), Szuhodovszki (Nagy K., 61.), Vágó, Zeke – Katona B. (Gréczi, 61.), Szabó L. (Szabó A., 81.).

NB I: Továbbra is bombaformában a Kisvárda - Pakson is nyertek Camajék
Az OTP Bank Liga 6. fordulójának első szerdai mérkőzésén az éllovas Kisvárda 3-1-re nyerni tudott a játéknap előtt még ugyancsak veretlen Paks otthonában.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.