MOL Magyar Kupa: A Vidi percek alatt lerendezte a továbbjutást Szegeden

A címvédő után a tavalyi döntős is ott lesz a MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében. A Fehérvár nagyjából két perc alatt döntött.
Dudás Gábor 2022. február 8., kedd 21:48
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 8., kedd 21:48

Gréczi életerős távoli lökete zúgott el a 4. percben a léc fölött - ez a jelenet vezette fel az eseményeket a kupatalálkozón. Bátran is kezdett a másodosztályú házigazda, abszolút partiban volt élvonalbeli ellenfelével, de a Fehérvár az első negyedóra végén kétszer villant és el is döntötte a találkozót.

A 14. percben Nego egy felívelt labda után, 14 méterről, kicsit jobbról lőtt óriási kapásgólt a jobb felső sarokba (0-1). Bő két perccel később Petrjak szinte "tükrözte" Nego találatát, ő picit balról tekert parádésan, 14 méterről a bal felsőbe (0-2).

A két gól le is ültette a találkozót, a Vidi magabiztosan őrizte előnyét, a szegedieket pedig szemmel láthatóan megfogta a két bekapott találat. A játékrész végére maradt még egy egyáltalán nem veszélytelen Horváth-lövés, amely azonban elkerülte a jobb alsót, így 0-2 volt az állás a szünetben.

Nem változott igazán a játék képe a fordulás után sem, a hazai csapatnak csak felvillanásai voltak és miközben a szépítéssel próbálkozott a Szeged, kapott egy peches gólt. Az 53. percben Dárdai a 16-os jobb oldaláról centerezett, a labda pedig Kővárin megpattanva a bal alsóban kötött ki. Öngól, 0-3.

A hajrában ugyan Dobos lövésénél még nagyot kellett védenie Kovácsnak, majd nem sokkal később Bitó durrantott jó 20 méterről, kevéssel a bal felső mellé, de összességében semmi nem veszélyeztette a fehérváriak sima továbbjutását a Magyar Kupa negyeddöntőjébe. 0-3 lett a vége.

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő:

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - MOL Fehérvár FC 0-3 (Nego 14., Petrjak 16., Kővári 53. - öngól)

Szeged: Takács J. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Kovács M., Simon Á. – Gajdos (Germán, 80.), Horváth K. (Bitó, 80.), Kóródi (Dobos Á., 58.) – Gréczi (Haruna, 58.)

Fehérvár: Kovács D. – Nego, Fiola, Stopira, Heister – Lednev (Zulj, 58.), Makarenko, Alef (Evandro, 78.), Petrjak (Ruben Pinto, 78.) – Kodro (Nikolics, 70.), Dárdai (Szendrei, 70.)

Újpest - Kisvárda 2-1

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)