Felkészülés: Vereséggel kezdte a 2022-es évet a Vidi

A fehérváriak szerda délután a ZTE ellen játszottak felkészülési mérkőzést, zárt kapuk mögött.
Póczik Dávid 2022. január 12., szerda 16:49
Szerző: Póczik Dávid 2022. január 12., szerda 16:49

Szabics Imre vezetőedző a MOL Aréna Sóstóban megrendezett zárt kapus mérkőzésen a Kovácsik - Nego, Lüftner, Musliu, Hangya - Alef, Kovács I. - Evandro, Nikolics, Csoboth - Zivzivadze kezdőcsapatnak szavazott bizalmat. Az első félidőben mindkét együttesnek voltak lehetőségei, de gól semelyik próbálkozásból sem született.

A félidőben a vendég zalaegerszegiek sort cserélték, míg Szabics cseréit a 60. perc körül küldte pályára, ekkor Kojnok, Dinnyés, Heister, Szendrei, Makarenko, Funsho, Dárdai és Petrjak érkeztek a fehérvári csapatba. A találkozó egyetlen gólja közvetlenül a cserék előtt történt, amikor Grezda jobboldali beadására Szalay érkezett és eldöntötte a meccset.

Ezt követően az eredmény már nem változott, így a ZTE egy góllal nyert.

Felkészülés, MOL Aréna Sóstó

MOL Fehérvár FC-ZTE FC 0-1 (Szalay 58.)

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Nego, Lüftner, Musliu, Hangya - Alef, Kovács I. - Evandro, Nikolics, Csoboth - Zivzivadze
Csereként lépett pályára: Kojnok, Dinnyés, Heister, Szendrei, Makarenko, Funsho, Dárdai és Petrjak

ZTE FC: Demjén - Lesjak, Serafimov, Kálnoki-Kis, Bedi - Sankovic, Halilovic - Meshack, Spoljaric, Milovanovikj - Zimonyi
Csereként lépett pályára: Köcsem, Rebernik, Sebestyén, Papp L., Szalay, Gergényi, Halmai, Zekaj, Zsóri, Tajti, Bobál D., Grezda

Szabics Imre (MOL Fehérvár FC vezetőedzője): - Az első, ZTE elleni felkészülési mérkőzésünk fő célja az volt, hogy a játékosok a száraz futás helyett meccsterhelést kapjanak, hiszen nincs sok időnk a bajnoki rajtig. Elégedett vagyok azzal, amit láttam a játékosoktól. 60-30 perc arányban osztottuk el köztük a játékidőt, a következő mérkőzésen, a Sturm Graz megfordítjuk a két csapatot, majd a Gyirmót elleni utolsó edzőmeccsen már 90 percet fognak játszani a játékosok. Az utolsó két és fél hétben azt szeretnénk elérni, hogy készen álljunk a bajnoki rajtra. (molfehervarfc.hu)