Fájdalmasan korán ért véget a Vidi európai kupaszereplése - Örményországban estek ki

A hazai 1-1 után Örményországban 2-0-ra kikapott a MOL Fehérvár az Ararat Jereván ellen csütörtökön, így már az első fordulóban elbúcsúzott Európától és a Konferencia Ligától az NB I bronzérmese.
Dudás Gábor 2021. július 15., csütörtök 16:56
Szerző: Dudás Gábor 2021. július 15., csütörtök 16:56

Gyengén játszott a Vidi az első félidőben. Az első komoly lehetőségre a 25. percig kellett várni, amikor Nego 20 méteres löketét szögletre ütötte Ermakov. A 33. percben az Aratat megszerzete a vezetést: a fehérvári mérkőzéshez hasonlóan Pobulic ismét lőtt egy nagy gólt. A szerb középpályás egy 22 méteres szabadrúgást küldött a jobb felső sarokba (1-0).

A hajrában Heister is elvégezhetett egy szabadrúgást, de a lapos lövését fogta a kapus.

A második félidőt jól kezdte a Fehérvár, a csereként beállt Zivzivadze fejelt mellé 7 méterről. Egyórányi játék után ismét Zivzivadze volt pontatlan, ezúttal 6 méterről nem talált kaput. Kicsivel később Petrjak éles szögből leadott lövését bravúrral szögletre ütötte a hazai kapus. A 71. percben Muradyan 19 méteres bombáját ütötte ki Kovácsik.

A hajrában Nego beadását követően Stopira 8 méteres fejesét ütötte ki Ermakov. A 85. percben minden eldőlt: egy kapuskirúgás után Silue elvitte a labdát Stopira mellett, majd 10 méterről a jobb alsóba gurított (2-0).

A Vidi 3-1-es összesítéssel kiesett a Konferencia Ligából, ami még a magyar koefficiens-pontok szempontjából is fájó lehet majd.