Edzőmeccsek: A Vidi új brazil igazolása először talált be - kétszer is hátrányból álltak fel

2-2-re végzett a MOL Fehérvár FC a szlovén másodosztályban szereplő NK Nafta Lendva elleni, büki edzőmérkőzésen.
Dudás Gábor 2020. augusztus 4., kedd 19:30
Szerző: Dudás Gábor 2020. augusztus 4., kedd 19:30

Már a 9. percben vezetést szerzett a Lendva a keddi, büki találkozón. Egy szögletet követően Bizjak elé került a labda, aki 13 méterről a jobb sarokba tekert (0-1) - írja a molfehervarfc.hu. A mezőnyfölényben futballozó Vidi az első félidőben végül nem is tudott egyenlíteni.

Az 51. percben a szünetben beállt Evandro közeli fejesét védte vetődve a Lendva kapusa, a 60. percben viszont már gól született: Nyári közel 60 méteres, pontos keresztlabdával hozta helyzetbe Negót a jobb szélen, aki 14 méterről kapura lőtt, a labda Körmendi lábáról pattant a szlovén kapuba - öngól (1-1).

A több változtatást is végrehajtó Fehérvár a 77. percben ismét hátrányba került, ekkor Drk Dominik szerzett gólt a viharban (1-2). A 85. percben azonban ismét egyenlített a magyar csapat, egy szögletet követően Evandro szerzett közelről gólt, kialakítva a 2-2-s döntetlent.

Felkészülési mérkőzés, Bük:

MOL Fehérvár FC - NK Nafta Lendva 2-2 (Körmendi 60. - öngól, Evandro 85., ill. Bizjak 13., Drk 77.)

Vidi, a 70. percig: Kovácsik - Bolla, Musliu, Rus, Zeke - Pátkai, Nyári - Nego, Hodzic (Kovács, 46.), Géresi (Evandro, 46.) - Zivzivadze

Vidi, a 70. perctől: Kovácsik - Vágó, Nikolov, Stopira, Nego - Houri, Kovács - Funsho, Evandro, Petrjak - Nikolics

Edzőmeccsek: Fradi-döntetlen Szlovéniában, a fejesgólok meccsén
1-1-s döntetlent játszott a Ferencváros a szlovén élvonalbeli Tabor Sezanával, a két csapat keddi felkészülési mérkőzésén.