Edzőmeccsek: Fradi-döntetlen Szlovéniában, a fejesgólok meccsén

1-1-s döntetlent játszott a Ferencváros a szlovén élvonalbeli Tabor Sezanával, a két csapat keddi felkészülési mérkőzésén.
Dudás Gábor 2020. augusztus 4., kedd 19:00
Szerző: Dudás Gábor 2020. augusztus 4., kedd 19:00

A Ferencváros második ausztriai edzőtáborának első (szlovéniai) felkészülési mérkőzésén a nyáron szerződtetett játékosok közül kedden a nemrég igazolt francia Aissa Laidoini kezdőként, Bogdán Ádám és a bosnyák Adnan Kovacevic pedig csereként kapott lehetőséget, az albán Myrto Uzuni és a frissen szerződtetett horvát csatár, Roko Baturina viszont még nem játszott.

A barkóci találkozót az FTC kezdte veszélyesebben, az első tíz percben három lövési kísérlete is volt, a 19. percben pedig Civic a kapufát találta el Varga passzát követően.

Az első félóra végén viszont a szlovén élvonalbeli, az olasz világbajnok Mauro Camoranesi vezette Tabor Sezana szerzett vezetést, egy szöglet utáni Stancic-fejesből vették be Gróf kapuját (0-1) - írja a fradi.hu.

A szünetben kapust is cserélt a Fradi, Bogdánnak az 50. percben nagyot is kellet védenie. Az 58. percben aztán egyenlített a magyar bajnok: Civic balról érkező beadására Sigér érkezett és a kapuba fejelt (1-1).

A második játérészben összességében felváltva kerültek veszélybe a kapuk, de több gól már nem született, maradt az 1-1.

Felkészülési mérkőzés, Szlovénia:

Tabor Sezana - Ferencváros 1-1 (Stancic 32., ill. Sigér 58.)

FTC, a 61. percig: Gróf (Bogdán, 46.) - Lovrencsics, Blazic, Botka, Civic - Sigér, Haratin - Laidouni, Szignyevics (Skvarka, 46.), Varga R. - Ramadan

FTC, a 61. perctől: Bogdán - Botka, Frimpong, Kovacevic, Heister - Somália - Katona - Isael, Skvarka, Tokmac - Boli

Edzőmeccsek: A Vidi új brazil igazolása először talált be - kétszer is hátrányból álltak fel
2-2-re végzett a MOL Fehérvár FC a szlovén másodosztályban szereplő NK Nafta Lendva elleni, büki edzőmérkőzésen.