NB I: Mezőkövesdi siker a forduló nyitómeccsén - videó

A Mezőkövesd otthon tartotta a három pontot az NB I utolsó, 33. fordulójának nyitómérkőzésén péntek este.
Csakfoci Admin 2021. május 7., péntek 21:51
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 7., péntek 21:51

Az NB I-es idény utolsó pénteki mérkőzését a Mezőkövesd és az MTK játszotta a Mezőkövesdi Városi Stadionban. A hazaiaknál egyetlen változtatást eszközölt a Ferencváros ellen vereséggel végződő bajnokihoz képest a ma 55. születésnapját ünneplő Pintér Attila: Vojtus ki, Jurina bekerült a kezdőbe. A vendégeknél Michael Boris nem számíthatott az eltiltását töltő Herrera játékára, Kanta és Schön elbúcsúzott a klubtól. Helyükön a kezdőként újonc, 16 éves Vancsa Zalán mellett Dimitrov és Balázs kapott lehetőséget.

A kezdés után alig egy perccel megszerezhette volna a vezetést a vendég együttes, de Varga lövése elakadt Katanecben. A kihagyott helyzet a 17. percben megbosszulta magát: Farkas nézett fel, jobb oldali beadása után Jurina előrevetődve fejelt a hálóba. A hazaiak vezető találata után az MTK nyomott és közel járt az egyenlítéshez, ám az újabb gólt a Mezőkövesd szerezte: Nagy higgadt befejezésének köszönhetően a szünet lefújása előtt megduplázta előnyét, miután a félpályáról indulva a kapujából kimozduló Mijatovic mellett a jobb alsóba helyezett.

A szünet után Prosser lövése nyitotta a helyzetek sorát, majd Ferreira öngólja után már 3-0-t mutatott az eredményjelző, amit aztán a második félidő közepén Vajda és Vutov újabb találatai követtek. A hajrára fordulva Szappanos hibázott nagyot, mivel Vajda hazaadása után ziccerben elhúzta a kapura törő Dimitrov lábát, ezért sárga lapot, az MTK pedig büntetőt kapott, amit aztán Varga higgadtan a bal alsóba lőtt.

Az utolsó percekben a fővárosi kék-fehérek nyomtak, több helyzetet is kidolgoztak, ám az eredmény nem változott.

NB I, 33. forduló

Mezőkövesd-MTK Budapest 5-1 (Jurina 17., Nagy D. 42., Ferreira 53. - öngól, Vajda 62., Vutov 64., ill. Varga R. 79 - 11-esből)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas, Katanec, Szeles (Martic - a szünetben), Vajda - Karnitski, Besirovic - Nagy D. (Chrien 63.), Cseri (Kamenar 69.), Vutov (Bencze 69.) - Jurina (Diallo 86.)

MTK Budapest: Mijatovic - Ferreira, Nagy Zs., Perkovic (Palincsár 63.) - Alho (Ikenne-King 73.), Mezei (Cseke 63.), Dimitrov, Balázs (Varju 40.) - Varga R., Prosser, Vancsa (Miovski 63.)

Fradi: A válogatott védő gólvágó testvére lehet az egyik kiszemelt
A csakfoci.hu információja szerint a Ferencvárosnál felmerült lehetőségként a ciprusi élvonalban játszó Ryan Mmaee szerződtetése.