NB I-es edzőmeccsek: Három góllal nyertek Pintérék, idegenben győzött a Kisvárda, döntetlent játszott a ZTE

A Mezőkövesd 4-1-re verte NB III-as ellenfelét, a ZTE nem bírt a Haladással, míg a Kisvárda Békéscsabán tudott nyerni.
Privacsek András 2021. június 30., szerda 21:57
Szerző: Privacsek András 2021. június 30., szerda 21:57

4-1-es győzelmet aratott a Mezőkövesd a Hajdúszoboszló ellen hazai környezetben lejátszott edzőmeccsen. Drazic találatával már a 10. percben megszerezték a vezetést a hazaiak, az első félidő hajrájában Jurina meg is duplázta az előnyt - írja a mezokovesdzsory.hu. A második félidő elején Madarász növelte tovább a különbséget, majd a játékrész derekán egy közeli góllal szépítettek a vendégek. A végeredményt Cseke állította be, mintegy 22 méterről vette be a hajdúsági gárda kapuját.

Felkészülési mérkőzés

Mezőkövesd Zsóry FC - Aqua-General HSE 4-1 (Drazic, Jurina, Madarász, Cseke)

Mezőkövesd 1.  félidő: Antal B. – Vági, Kocsis, Pillár, Vajda - Cseri, Karnitski, Besirovic, Chrien - Jurina, Drazic

Mezőkövesd 2.  félidő: Aleksic – Farkas, Szépe, Katanec, Vadnai - Madarász, Cseke, Derekas - Nagy D., Vutov (Martic), Vojtus

A 14. percben Tóth Milán vezette a labdát a tizenhatos előtt, majd egy csel után 17 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (1-0). A vasiak nagy kedvvel és fölényben futballoztak – eltüntették az osztálykülönbséget - írja a haladas.hu. A 32. percben Szekér ziccerből, 15 méterről leadott lövését védte bravúrral Demjén. A félidő hajrája kiegyenlített játékot hozott, aztán Verpecznek kellett egy nagyot védenie.

Szünet után Tóth Milán szép szólója után Hegedűs lőtt fölé kecsegtető helyzetből. Jó iramú, változatos volt a játék, mindkét csapat komolyan vette a presztízsmeccset. A 63. percben egy beadást Meschack közelről lőtt a hálóba (1-1), kialakítva ezzel a végeredményt.

Felkészülési mérkőzés:

Haladás - ZTE 1-1 (Tóth M. 14., ill. Meshack 63.)

Haladás: Verpecz – Kállai (Tóth D., 46., Dezamits 90.), Mocsi, Romic (Debreceni, 46.), Németh Milán – Csilus (Holdampf, 46.), Szekér (Tóth Máté, 46.), Doktorics (Kiss B., 46.) , Rácz (Hegedűs, 46.) – Tóth Milán (Illés, 66.), Dragóner (Horváth R., 46.)

ZTE: Demjén – Németh E., Serafimov, Bobál, Gergényi – Babati, Bedi, Skribek, Sankovic – Beke, Koszta
Csereként pályára lépett: Gyurján, Papp, Meshack, Kovács B., Földvári, Sebestyén, Szalay, Tajti, Kálnoki-Kis

Békéscsaba - Kisvárda 1-2 (Varga Sz. 26., ill. Szimovics 52., Nagy M. K. 76.)

Békéscsaba: Krnács – Bora, Sipos G., Albert, Horváth P. – Nagy S., Szabó P. – Puskás G., Varga Sz., Máris – Lukács R.
Csereként pályára lépett: Laky, Mészáros M., Farkas M., Hodonicki, Kitl M., Ilyés T., Gránicz, Kovács Á., Abiola Aman Grant, Mikló

Kisvárda 1. félidő: Dombó – Hej, Rubus, Prenga, Leoni – Karabeljov, Zlicsics – Gosztonyi, Ötvös, Camaj – Jelena
Kisvárda 2. félidő: Odincov – Karabeljov, Kravcsenko, Csirkovics, Czérna – Szimovics, Bumba – Navratil, Asani, Nagy M. K. – Horváth Z.