Hátrányból és idegenben verte a Vasas NB I-es ellenfelét

Mezőkövesden fordított az angyalföldi gárda két 11-essel, a két csapat pénteki felkészülési mérkőzésén.
Dudás Gábor 2019. január 11., péntek 14:11
Szerző: Dudás Gábor 2019. január 11., péntek 14:11

A Mezőkövesd és a Vasas is első edzőmeccsét játszotta 2019-ben. A hazai NB I-es csapat már a 6. percben előnybe került, Pillár közeli fejesét még bravúrral védte Bősz, a kipattanót azonban a szlovák védő már a gólvonal mögé küldte (1-0) - írja a vasasfc.hu.

Ezután felváltva kerültek veszélybe a kapuk, bár a kövesdieknek picit több lehetőségük és egy lesgóljuk (Molnár) is volt.

Az 52. percben egyenlített a Vasas: Tóth Keve indította Király Botondot, akivel a hazaiak kapusa szabálytalankodott. Az NB II gólkirály-jelöltje, Balajti Ádám higgadtan értékesítette a megítélt 11-est (1-1). Az egyre veszélyesebb és a kapufát (Balajti, 69. perc) is eltaláló angyalföldiek végül meg is nyerték a találkozót: a 84. percben megint Királyt vágták fel, ezúttal Birtalan állt a labda mögé és kilőtte a jobb felső sarkot, kialakítva az 1-2-es végeredményt.

Felkészülési mérkőzés:

Mezőkövesd - Vasas FC 1-2 (Pillár 6., ill. Balajti 52. - 11-esből, Birtalan 85. - 11-esből)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Szalai, Vajda, Molnár G., Heshki, Bertus, Pekár, Cseri, Drazic

Cserék: Szentpéteri, Kovács B., Hudák, Katanec, Silye, Szeles, Wieland, Lázár

Vasas: Bősz - Hinora, Kelemen, Lakatos, Szivacski - Szatmári, Borbély - Ádám M., Hrepka, Bévárdi - Nagy Z.

Cserék: Bánfalvi, Balajti, Birtalan, Erős, Király B., Kovács M., Murka, Hajdú, Tóth K., Rétyi, Talabér

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.