A legelején és a legvégén lőtt gólt a Fradi, háromszor állt fel a Vasas - eredmények, tabella

A Puskás Akadémia legyőzte a Diósgyőrt, tovább szenved a Haladás. Így alakultak az NB I-es mérkőzések.
Budai László 2017. november 18., szombat 17:26
Szerző: Budai László 2017. november 18., szombat 17:26

Újpest-Honvéd 2-1 (Tischler 22., Windecker 61., ill. Lanzafame 83.)

Szinte csak a hazaiaknak adódott helyzetük az első félidőben. Már az első percben kellett védenie Grófnak Simon lövése után, majd a kipattanót Tischler elől takarították el. Ezután volt egy Windecker-tekerés, ami alig ment mellé, majd Tischler kemény szabadrúgását védte a kispestiek kapusa. A következő helyzetet azonban már nem úszta meg a Kispest: Obinna passzolt középre jobbról, Tischler pedig 7 méterről, ziccerből a kapu közepébe lőtt, 1-0. A hátralévő időben Grófnak volt még két rossz kifutása: előbb Obinna lőtt az alapvonal közeléből, jobbról az üres kapu felé, de középen Kamber mentett, majd Baráth lőtte rá az egyik újpestire labdát, amikor látta, hogy kapusa nem éri el a labdát.

A második félidő elején már a Honvéd volt aktívabb – Danilo jött a szünetben Pölöskei helyett -: az 58. percben Eppel lövését védte Pajovic, a 60.-ban Lanzafame tekert kevéssel mellé, egy 20 méteres szabadrúgásból. Mégis az Újpest szerzett gólt, igaz, ehhez kellett Gróf elképesztő hibája: Windecker lőtt a középkörből, a kispesti kapus a labda mellé nyúlt, amely így a kapuba pattant (VIDEÓ ITT!).

Nagyon komoly helyzete nem volt a folytatásban a kispestieknek, de Lanzafame így is szépített: 14 méterről emelt a bal sarokba egy olyan szituációból, amely másnak talán helyzet sem lett volna (2-1). Az utolsó minutumban Cseke még hazai gólt szerezhetett volna, de Gróf kezébe emelt, az Újpest azonban így is nyert (2-1).

Puskás Akadémia-Diósgyőr 1-0 (Knezevic 63.)

Az első nagy helyzetet a hazaiak hagyták ki: Prosser lövése után csúszott át a labda Antalon, de a baloldali kapufa kisegítette a kapust, akibe aztán Knezevic csúszott bele, de szerencsére nem lett belőle sérülés. Nem sokkal később a vendégeknek is volt ziccerük: Ugrai kapott remek labdát, nagy cselt csinált az ötös sarkán, majd nagy helyzetben fölé bombázott. Ezután hazai oldalon Knezevic, vendégoldalon Eperjesi veszélyeztett, előbbi esetben a védők, utóbbinál a kapus mentett nagyot. És a hajrára is maradt két nagy lehetőség: Eperjesi beadását az üresen álló Óvári bombázta felé három méterről, míg Prosser kiszorított szögből leadott lövését a kapufa mentette.

A második játékrészben is folytatódott a hektikus meccs, és végül a hazaik voltak eredményesek: Perosevic tartotta meg szépen a labdát, középre gurított Knezevicnek, aki 15 méterről gyönyörűen emelt a bal felsőbe (1-0). Nem sokkal később Knezevic tálalt vissza az alapvonalról tökéletesen Perosevicnek, aki azonban hét méterre a kaputól, senkitől sem zavartatva nem találta el a labdát. Ezt kis híján megbosszulta a Diósgyőr: Óvári ugrott ki remekül egy tökéletes labdával, átemelte a kijövő Hegedűst, de a gólvonal elől Vanczák még menteni tudott. A hátralévő időben elsősorban Ugrai 20 méteres lövéséből lehetett volna gól, de Hegedűs nagyot védett. A 90. percben kis híján Balogh talált saját kapujába, de Hegedűs nagyot fogott, majd Balogh mentett fejjel. A Puskás végül megszerezte a három pontot.

Paks-FTC 0-2 (Paintsil 4., Moutari 94.)

Jobban kezdett a Ferencváros Pakson: Priskin helyzete ugyan még kimaradt az elején, de a 4. percben Botka középre gurítása után Paintsil már nem hibázott (0-1). Idővel feljöttek a hazaiak, a 18. percben szép akció végén Kulcsár lőtt éles szögből, Dibusz a léc alól mentett. A túloldalon egy szöglet után Otigba bólintott mellé a félidő közepén. A folytatásban inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, kevesebb volt a helyzet. A Paks azonban egyenlíthetett volna, a 36. percben óriási ziccer maradt ki: egy baloldali beadás után Vági 5 méterről mellé fejelt, így ferencvárosi előnnyel fordultak a csapatok.

Enyhe paksi fölénnyel telt a második félidő első fele, kisebb - kimaradt - lehetőségekkel. Bödét sérülés miatt vesztette el a vendégcsapat a hajrára - meghúzódott -, de az FTC így is kibrusztolta a győzelmet, a meccs nagy részében irányító Paksnak sokba került a mérkőzés eleji kihagyás. A Fradi egy kontra végén, Moutari találatával biztosította be végül a győzelmet a 94. percben (0-2).

Mezőkövesd – Vasas 3-3 (Koszta 13., 58., Strestík 64., ill. Burmeister 29., Berecz 63., Gaál 66.)

Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, és viszonylag korán megszületett az első gól is: Koszta a Benes lábán felpördülő labdát ollózó mozdulattal lőtte Kamenár kapujába (1-0). Hiába voltak további hazai helyzetek, a Vasas egyenlített: a 29. minutumban Burmeister Ádám szabadrúgása után fejelt a hálóba (1-1).

A második félidőben szinte „potyogtak” a gólok: egy Kamenárról kipattanó labdát Koszta lőtt be (2-1), rögtön válaszként Berecz Zsombor lőtt a tizenhatoson kívülről a bal alsóba (2-2). Nem álltak le a csapatok: Strestík távolról lőtt nagy gólt a léc alá (2-1), majd Gaál Bálint egy szabadrúgás után közelről talált be (3-3). A hajrában sem elégedtek meg az egy ponttal a mérkőző felek, elsősorban a hazaiaknak voltak helyzeteik, de további gól már nem született, így a gólgazdag bajnokin megosztoztak a pontokon a csapatok.

Balmazújváros – Haladás 2-1 (Fekete 61., Sigér 79. ill., Ramos 21.)

Vendégtámadásokkal kezdődött az edzőváltáson átesett Haladás balmazújvárosi vendégjátéka, Michal Hipp gárdája már az első néhány percben eljutott több kisebb lehetőségig. A 21. percben jutott előnyhöz a Haladás, Wils középre fejelt labdája után Ramos lőtt a hazaiak kapujába (0-1). A Balmaz a bekapott gól után feljebb jött, több támadással próbálkozott, de a félidőig nem változott az állás.

Horváth Ferenc a szünetben kettős cserével próbált változtatni, aminek meg is lett az eredménye. A Balmazújváros Arabuli és Vajda révén is nagy helyzetet hagyott kihasználatlanul, a csereként beállt Fekete viszont már nem hibázott, Királyt megelőzve bólintott a szombathelyiek kapujába (1-1). Támadásban maradtak a hazaiak, Arabuli viszont hiába hozta magát helyzetbe, Király eszén nem tudott túljárni.

A három pont reményében mentek előre a hajdúságiak, aminek meg is lett az eredménye: egy jobb oldalon végigvitt akció végén a visszatett labdát Sigér bombázta kapásból a jobb felsőbe (2-1). A hosszabbításban Grumic révén még egyenlíthetett volna a Haladás, de a debütáló Szécsi nagyot védett, így a Balmazújváros második félidei játékának köszönhetően győzelmet ünnepelhetett.