Leekens is feltűnt a Honvéd meccsén az MTK stadionjában, nem hibázott a Haladás az azeriek ellen – eredmények

A Loki öngóllal verte a Kisvárdát, míg a kispestiek fiatal középpályása, Banó-Szabó Bence duplázni tudott az MTK elleni felkészülési mérkőzésen, amit a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Georges Leekens a helyszínen tekintett meg.
Csakfoci Admin 2018. február 3., szombat 14:25
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 3., szombat 14:25

Korábban már beszámoltunk arról, hogy a Mezőkövesd ugyan vezetett az orosz harmadosztályban érdekelt FC Chakya ellen, de az utolsó percekben egy látványos öngóllal 2-1-es vereséget szenvedtek a matyóföldiek.

A szombati edzőmeccsek során a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Georges Leekens az MTK – Honvéd mérkőzést a helyszínen tekintette meg. A 68 éves belga szakember sorra járja az edzőmeccseket: legutóbb, csütörtökön a Vasas-Pénzügyőr (0-0) találkozón is jelen volt.

Debrecen – Kisvárda 1-0 (Lucas 47. - öngól)

Szakadó esőben fogadta a Loki a pallagi edzőközpontban az NB I-es feljutásra pályázó Kisvárda együttesét. A találkozó érdekességeként szolgált, hogy az első félidőt 45, a másodikat 30 percesre tervezte a két szakmai stáb. A találkozón egyetlen gól született, az is Justin Mengolo indult meg bal oldalon, majd középre passzolt, és a menteni igyekvő Lucasról a kapuba pattant a labda.

Debrecen – Kisvárda 3-3 (Kusnyír 36., Sós 45., Takács 61., ill. Ilics 11. Horváth 63., 68.)

A Debrecen még egy mérkőzést játszott a ma a Kisvárda ellen. A második meccsen 3-3-as döntetlent játszottak egymással a felek. A Kisvárdát erősítő Horváth Zoltán duplázni tudott, míg a Lokiban pályára lépett a 31 éves, egyszeres válogatott kapus, Tomas Kosicky, aki vélhetően Novota János utódja lehet a hajdúságiaknál.

MTK – Budapest Honvéd 1-3 (Banó-Szabó 38., 54., Kabangu 66., ill. Hrepka 52.)

Kis túlzással élete meccsét játszotta a kispesti középpályás, Banó-Szabó Bence. A 18 éves kecskeméti születésű játékos az első félidő hajrájában, a 38. percben juttatta vezetéshez csapatát. A második játékrészben az MTK egyenlíteni tudott Hrepka Ádám révén, majd két perccel később ismét Banó-Szabó volt eredményes. A 3-1-es vendég győzelmet végül Kadima Kabangu állította be.

Balmazújváros – CFR II Cluj 0-0

Gól nélküli döntetlent játszott szakadó esőben egymás ellen a Balmazújváros és a CFR Cluj tartalékcsapata. A találkozó első legnagyobb helyzete Zsiga Ervinhez fűződik, azonban a középpályás 18 méterről a kapu mellé lőtt. A folytatásban a Balmaz uralta játékot, de ez csak helyzetekben mutatkozott meg. A második félidőben kiegyenlített mezőnyjáték folyt, és akadtak ígéretes lehetőségek a hazaiak előtt, de nem született gól a mérkőzésen.

Balmazújváros – Tatran Presov 0-0

A Balmazújváros 14 órától a szlovákiai Tatran Presov ellen is felkészülési mérkőzésen lépett pályára, a találkozó szintén gól nélküli döntetlennel ért véget

Haladás – FK Zira 2-1 (Mészáros 12., Ramos 15.)

Utolsó törökországi felkészülési mérkőzését is megnyerte a Haladás. Az azeri FK Zira elleni meccs góljait Mészáros Karol és Myke Ramos szerezte.