Felkészülés: Látványos öngól okozta a Mezőkövesd vesztét – videó

Egy vereséggel és három győzelemmel a háta mögött ezúttal vereséggel folytatta a téli edzőmeccsek sorát az NB I-ben szereplő Mezőkövesd. A matyóföldiek vesztét egy szerencsétlen öngól okozta.
Csakfoci Admin 2018. február 3., szombat 12:23
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 3., szombat 12:23

Az eddig három edzőmeccset megnyert Mezőkövesd ezúttal az orosz harmadosztályban érdekelt FC Chakya ellen lépett pályára szombaton délelőtt. A találkozó első góljára a 35. percig kellett várni: egy orosz labdavesztést követően a mezőkövesdiek vezettek végig egy szép támadást, aminek végén Koszta gurított a bal alsó sarokba.

A folytatásban az oroszok próbálkoztak az egyenlítéssel, volt is lehetőségük rá, de a szünetre 1-0-s mezőkövesdi előnnyel mentek pihenni a felek.

A második játékrészben helyzetek mindkét oldalon adódtak. A 70. percben az oroszok egyenlíteni tudtak, miután egy jobb oldali beadás után üresen maradt a hosszú oldalon Gordeochuk, aki gond nélkül fejelt a kapuba (1-1).

A hátralévő szűk húsz percben inkább az oroszok voltak aktívak, és végül meg is nyerték a találkozót. A végén egy jobb oldali beadás után hatalmasat hibázott a mezőkövesdi védelem: Alferov tüzelt kapura, majd a kipattanó labdát Pillár a saját kapujába fejelte, és ezzel kialakult a 2-1-es Chakya győzelem.

Felkészülési mérkőzés

Mezőkövesd Zsóry FC – Chayka 1-2 (35. Koszta, Gordeochuk 70., ill. Pillár 90. - öngól)

Mezőkövesd, I. félidő: Szalay – Farkas, Hudák, Katanec, Vadnai – Oláh, Mlinar, Iszlai – Koszta, Novák, Bognár

Mezőkövesd, II. félidő: Szalay – Lázár, Pillár, Fótyik, Szalai – Varjas Z., Tóth, Cseri – Baracskai, Földi, Varjas L.