Kuttor: "Saját magunkat verjük meg meccsről meccsre"; Pisont már a Fradiról is beszélt

Edzői értékelések a péntek esti Mezőkövesd-Honvéd bajnoki mérkőzés után.
Csakfoci Admin 2020. június 13., szombat 9:20
Szerző: Csakfoci Admin 2020. június 13., szombat 9:20

Mint ismert, a Honvéd 2-1-re nyert a Mezőkövesd vendégeként az NB I 29. fordulójának nyitómérkőzésén pénteken. A kövesdiek a mostani vereséggel már öt bajnoki óta nyeretlenek a bajnokságban. A lefújás után a két vezetőedző értékelte a látottakat az M4 Sport kamerája előtt.

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Saját magunkat verjük meg meccsről meccsre. Bármennyire is szeretnénk nyerni, és azért dolgozunk, egyszerűen nem sikerülnek a dolgaink. Ilyen passzban vagyunk, nagyon remélem, a következő ötnapos szünetben tudunk ezen változtatni. Lehet, hogy ennyire nem kellene felvállalnunk a futballt. Bár most is azt gondolom, és hiszek benne, hogy ez hozott el minket idáig. Ez jellemző ránk, és most is megvolt a lehetőségünk, hogy mi vezessünk. Nem gondolom, hogy nagyon másban kell gondolkodnunk. Hinni kell abban, amit csinálunk. Az csak egy dolog, hogy Dragóner szerencsére betalált, de mondom még egyszer próbáljuk rendezni a sorainkat, és harcolunk tovább. Ilyenkor a játékosoknak és nekünk is hinni kell magunkban. Nem akarok semmire sem hivatkozni. Ez volt a hetedik mérkőzésünk húsz nap alatt. És nem is a fizikai a fáradtság jellemző, hanem inkább a mentális fáradtság, ami miatt esetleg öt méterről nem tudunk az üres kapuba betalálni. Ezt sehogy nem lehet megoldani, erre nincs idő. Meglátjuk, mit hoz az élet. (M4 Sport)

Pisont István (Honvéd): - Jól játszottunk az első félidőben, továbbra is fegyelmezettek voltunk. Voltak ötleteink, birtokoltuk a labdát, okosan fociztunk, és szereztünk két gólt. A második félidő felborított mindent. Bizonyos értelemben nem szerettük volna megváltoztatni a játékunkat, de rákényszerültünk, mert a széleken a Gazdag Dani és Ugrai Roli nem tudta lekövetni ezeket a támadásokat. A védekezésben is szerettük volna a széleket megerősíteni. Ha ott nem zárunk vissza, akkor 2-1 és jönnek be a beadások, és azt elég nehéz levédekezni. Egész mélyen is visszamentünk a tizenhatos elé. Takács Tamás beállása után jöttek a felívelések, amik komoly gondokat okoztak. De megoldottuk. Nagyon értékes győzelmet arattunk, ami megnyugtathatja a csapatot, és így tudjuk várni a Fradit. A Mezőkövesd nem tudott áttörni minket. Nem ezt szerettük volna, nem akarjuk mindig megnehezíteni a dolgunkat. Igazából egy biztonságos helyzet alakult ki, de van veszélye is. Mint ahogy láthattuk, a végén becsorog egy gól. Nem szeretnénk ezt a továbbiakban, ebből tanulni kell. Összességében erre az eredményre most nagyon szükségünk volt, ez nagyon jól jött a csapatnak. Tartottam attól, hogy a félbeszakítás felhozza a Mezőkövesdet. A szurkolóknak nagyon hálásak vagyunk, hogy ilyen sokan eljöttek, nézik a meccseinket, követnek minket, velünk vannak. A Honvéd szív él és dobog. (M4 Sport)

NB I: Mélyrepülés, öt meccs óta nyeretlen a Mezőkövesd – videó
A NB I 29. fordulójának nyitómérkőzésén a Mezőkövesd hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a kupagyőztes Honvédtól, így már öt meccse nyeretlen a bajnokságban.