Fotó: fradi.hu

Hatalmas meglepetés: 100. NB I-es meccsén a Kisvárda idegenben verte a Fradit

Egy jól eltalált lövés és egy védelmi hiba után két góllal is vezetett a Kisvárda a Groupama Arénában, majd egy videóbírós tizenegyessel szépített a Fradi, amelynek az egyenlítésre már nem futotta az erejéből.
Nyikes Zoltán 2021. július 31., szombat 19:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. július 31., szombat 19:37

A Zalgiris elleni továbbjutás után és a Slavia Praha elleni BL-selejtező előtt hat helyen is változtatott kezdőcsapatán a Ferencváros vezetőedőzje, Peter Stöger - bekerült Bogdán, Vécsei, Laidouni, Mak, Zubkov és Boli is - a Kisvárda elleni szombati bajnokin. A vendégek a századik NB I-es meccsüket játszották a Groupama Arénában, míg a nyáron érkezett Joao Janeiro vezetőedző most debütált a magyar élvonalban.

1.félidő

Enyhe ferencvárosi mezőnyfölénnyel indult a találkozó, ám helyzeteket nem igazán tudott kialakítani a hazai csapat a szervezetten játszó vendégek ellen. Sőt, az első komolyabb lehetőség a Kisvárda előtt adódott, a 26. percben Navrátil bal felsőbe tartó lövését védte szépen Bogdán.

Ezt követően valamelyest megélénkült a Fradi, a 33. percben Mak jobbról érkező beadását csúsztatta mellé Boli, majd Samy Mmaee ívelt a jobb oldalon felfutó Wingo elé, aki öt méterről végül nem talált kaput, de Zubkov is célbe vette a jobb felsőt 17 méterről - sikertelenül, így gól nélkül ért véget az első félidő.

2.félidő

A szünetben Stöger pályára küldte Uzunit és Zachariassent is, de nagy meglepetésre egy perc sem telt el a második félidőből, amikor vezetést szerzett a Kisvárda: Leoni a tizenhatoson belül a bal oldalról, bal külsővel hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe - 0-1.

A 60. percben nagyon közel járt a Fradi az egyenlítéshez, miután Wingo jobb oldalról érkező beadása remek volt a középen álló Zachariassennek, aki azonban nem találta el a labdát 4 méterről. Öt perccel később aztán még közelebb került a győzelemhez a Kisvárda: Mmaee adta el a labdát a 16-os előtt, majd Ötvös-Bumba-Navrátil volt a labda útja, utóbbi pedig 6 méterről a jobb alsóba lőtt, 0-2.

A Ferencváros nem igazán tudott nagyobb fokozatba kapcsolni támadásban, a mezőnyfölény ugyan megvolt, de a helyzetek elmaradtak, a 79. percben viszont mégis összejött a szépítés. A játékvezető videóbírózást követően úgy ítélte meg, hogy Kravchenko szabálytalankodott a 16-oson belül Ryan Mmaeéval szemben, a büntetőt végül a sértett higgadtan helyezte a jobb alsóba, 1-2.

A 87. percben kis híján lezárta a meccset a Kisvárda, de Camaj lövése 21 méterről a felső lécen csattant. Az ötperces hosszabbítás már nem hozott újabb helyzetet egyik oldalon sem, óriási meglepetésre a Kisvárda elvitte mindhárom pontot a Groupama Arénából.

NB I, 1. forduló

Ferencváros–Kisvárda 1-2 (R. Mmaee 79. - 11-esből, ill. Leoni 46., Navrátil 65.)

FTC: Bogdán - Wingo, Blazic, S. Mmaee, Csontos - Vécsei, Laidouni (Loncar, 62.) - Mak (Uzuni, 46.), Tokmac (Zachariassen, 46.), Zubkov (R. Mmaee, 73.) - Boli.

Kisvárda: Dombó - Hej, Prenga (Cirkovic, 51.), Kravchenko, Leoni - Melnyik, Simovic - Navrátil (Asani, 70.), Ötvös (Camaj, 70.), Bumba - Mesanovic (Nagy M., 80.).

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.