NB I: A Honvéd és a ZTE is vezetett a forduló zárómeccsén - a hét bombagólja is megvolt

Fordulatos meccsen játszott igazságosnak mondható 2-2-s döntetlent a Budapest Honvéd és a ZTE az NB I 17. fordulójában.
Dudás Gábor 2021. január 24., vasárnap 19:55
Szerző: Dudás Gábor 2021. január 24., vasárnap 19:55

Az első helyzet a Honvédé volt az 5. percben, ekkor Gazdag jobbról, éles szögből leadott lövését védte a rövidnél Demjén. Hat perccel később, egy ügyes zalai akció végén Zimonyi egy csellel lövőhelyzetbe került, de le tudták szerelni, Könyves viszont egyből lőtt, ebbe pedig Kamber tudott belenyúlni. A páros aztán még egyszer megkavarta a hazai védelmet, de a vezetést már a piros-feketék szerezték meg.

A 27. percben a hazaiak csapatkapitánya, Hidi egy lecsorgó labdát bombázott ballal a bal felsőbe 23-24 méterről (1-0).

Majdnem gyorsan válaszolt azonban a ZTE: az idény egyik felfedezettje, a meccsen is a mezőny egyik legjobbjának bizonyuló Zimonyi 15 méterről, alig lőtt a bal sarok mellé.

A játékrészt aztán egy hazai lehetőség zárta: a 44. percben Traoré egy megpattanó beadást terelt a felső léc fölé balról.

Szinte azonnal jött a fordulás után egy zalai ziccer. Zimonyi bepassza után Szánthó egy csel után lőtt, Tujvel azonban védett a jobb saroknál. Közben Kamber felszedte a fiatal szélső "ütőjét", de nem ítélt büntetőt a játékvezető. A szöglet után Szépe fejelt a bal kapufa mellé. Ekkor egyébként már az ex-fehérvári, télen igazolt Futács Márkó is a pályán volt a vendégeknél.

A 65. percben egyenlített aztán az egyre nagyobb fölénybe kerülő ZTE - megérdemelten. Szánthó szöglete még kijött Tujvelről, jött azonban Zimonyi, aki középre passzolt, Szépe pedig a kapuba sodorta a labdát (1-1).

Szűk tíz perccel később pedig már a vezetés is összejött Boér Gábor csapatának: a csereként nemrég beállt Koszta ugratta ki Bedit, aki balról nagy gólt rúgott a bal felsőbe (1-2).

A Honvéd azonban gyorsan eszmélt és megszerezte az egy pontot érő gólját. A 76. percben Sankovicon esett át Gazdag, egyértelmű 11-es volt. Előtte azonban volt egy lökés, amit a zalaiak reklamáltak, ott azonban néma maradt a síp. Gazdagot ez azonban nem zavarta meg, biztos lábbal vágta a kapuba a büntetőt, kialakítva a 2-2-s végeredményt.

A Honvéd az egy ponttal majdnem utolérte már a szombaton nagy pofont kapó Újpestet, a ZTE pedig megelőzte jobb gólkülönbségével a Mezőkövesdet a 7. pozícióban.

OTP Bank Liga, 17. forduló:

Bp. Honvéd - ZTE 2-2 (Hidi 27., Gazdag 77. - 11-esből, ill. Szépe 65., Bedi 74.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Honvéd: Tujvel - Batik, Kamber, Lovric, Tamás - Szendrei, Hidi, Gazdag (Nagy G., 83.), Zsótér (Bocskay, 64.) - Balogh N. (Bőle, 72.), Traoré

ZTE: Demjén - Lesjak, Szépe, Bobál D. - Szánthó (Gergényi, 93.), Favorov (Futács, 46.), Tajti, Sankovic, Bedi - Zimonyi (Koszta, 72.), Könyves (Babati, 55.)

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)