Honvéd-siker a Bozsik-stadion utolsó tétmeccsén, az Újpest kiszenvedte első győzelmét - videó

Mindkét fővárosi NB I-es helyszínen egygólos hazai sikert született, a Honvéd a sokáig tíz emberrel küzdő Paksot, az Újpest pedig a még mindig 0 pontos újoncot, a Kisvárdát győzte le, első sikerét aratva a bajnokságban.
Dudás Gábor 2018. augusztus 5., vasárnap 19:57
Szerző: Dudás Gábor 2018. augusztus 5., vasárnap 19:57

Bp. Honvéd - Paksi FC

Honvéd-lehetőséggel kezdődött a mérkőzés, Batik mélységi indításával Nagy Gergő lépett ki, lövését Nagy Gergely bravúrral védte, majd Vadócz kapáslövését is hatástalanította a tolnaiak hálóőre. Mintegy negyedórát követően átvette az irányítást a Paks, Papp közeli fejesével kis híján a vezetést is megszerezte a vendégcsapat. A hajrában villant pár sárga lap, gól azonban nem született.

A fordulás után kevéssel megfogyatkoztak a vendégek, Papp Kristóf kapta meg a második sárga lapját, a szabálytalansága után megítélt büntetőt pedig Danilo értékesítette magabiztosan (1-0). A légiós Vadócz passza után tíz perccel a gólt követően nagy helyzetben léphetett ki, de Nagy Gergely bravúrral mentett. A folytatásban cserék lassították a játékot, a 89. percben azonban kevésen múlt a vendégek egyenlítése: Haraszti bal oldali szabadrúgása után Szabó János fejese kevéssel kerülte el a kapu bal oldalát. A Honvéd megőrizte előnyét, így tétmeccsen győzelemmel búcsúzott a Bozsik Stadiontól.

Budapest Honvéd - Paksi FC 1-0 (Danilo 49.)

Piros lap: Papp K (Paks, 47.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Újpest - Kisvárda

Az első félóra nem sok futballt hozott, mindössze Obinna 13. percben érkezett lehetőségét jegyezhettük fel. A 30. percben aztán meglepetésre a Kisvárda előtt adódott komolyabb helyzet, Hej tört be egy védelmi hibát kihasználva és a kapuval szemben, 13 méterről lőhetett, ám a léc fölé tüzelt.

A 35. percben 11-est lőhetett az Újpest, Felipe rúgta fel (?) Nagyot egy rossz hazaadás után, sárga is járt a brazil kapusnak. Aki aztán javított, hiszen védeni tudta Novothny elég gyenge büntetőjét. Válaszként várdai ziccer érkezett, Ilic szabadrúgása után Vári bevetődve, 4 méterről lőtt a léc fölé. A 39. percben Burekovic balról ívelt be, Novothny már lendített az ötösnél, de Beriosz a feje búbjával kicsúsztatta előle a labdát.

A játékrész végét egy pálya széli jelenet színesítette: egy vendégdrukkert kellett elkapniuk és kivezetniük a biztonságiaknak (helyszíni videók itt!).

A szünet előtt, egy szöglet után Diallo fejelt a földre, a labda pedig a felső lécre pattant, de maradt a 0-0.

Sajnos az első félidő hajrájának izgalmait nem sikerült átmenteni a második játékrészre. A félidő közepéig nem sok mindent történt, akkor azonban vezetést szereztek a lilák. Diallo kapufa helyett most már gólt fejelt Burekovic szöglete után (1-0).

A vezetés birtokában picit lendületesebb lett az Újpest, Obinnának volt két biztatóbb megmozdulása is, a Kisvárda viszont nem tudott veszélyt kialakítani a kapu előtt. A végére még Zsótér 25 méteres bombája és Felipe bravúrja maradt, az eredmény azonban már nem változott, az Újpest megszenvedett a megérdemeltnek mondható három pontért.

Újpest FC - Kisvárda 1-0 (Diallo 66.)