17 éves csere bombagólja szakította meg a Fradi nagy sorozatát

Óriási meglepetésre a kiesés ellen küzdő Haladás az új szombathelyi stadion első tétmérkőzésén 2-1-re legyőzte a Ferencvárost. A győztes gólt egy 17 éves tehetség szerezte.
Csakfoci Admin 2017. november 25., szombat 21:31
Szerző: Csakfoci Admin 2017. november 25., szombat 21:31

Az NB I állása - itt!

Az NB I 17. fordulójának zárómérkőzésén a kiesőhelyen álló Haladás a kilenc mérkőzés óta veretlen Ferencvárost fogadta. A második NB I-es meccsére készülő Michal Hipp hazai tréner játékosai 50, a vendégek mintegy 40 perccel a kezdő sípszó előtt érkeztek meg a gyepre melegíteni, miközben a szurkolók már 18 órától gyülekeztek a Haladás Sportkomplexum környékén.

A hazaiak aktívan kezdtek, a ferencvárosi védőknek már fél perc után szögletre kellett tisztázniuk. A 14. percben Németh Márió hozta magát nagy helyzetbe, de Dibuszba lőtt, nem sokkal később Halmosi bepassza után Ramos lőhetett nagy helyzetben, de nem talált kaput. Ramos a 25. percben is ziccerben léphetett ki, de nem tudott túljárni a vendégek hálóőrének eszén. A 32. percben szinte „felrobbant” a stadion: Bosnjak lapos beadását Mészáros Karol közelről lőtte a hálóba (1-0). Nem örülhetett sokáig a hazai publikum az előnynek, Blazic egy szöglet utáni gyorsan egyenlített fejesével (1-1). A játékrész hátralevő részére már csak a sárga lapok maradtak, 1-1-es állással mehettek pihenőre a felek.

Fordulást követően a Ferencváros vált aktívabbá, de igazi helyzetig nem jutott a Doll-csapat. Cserék következtek, majd a csereként beállt Kovács Lóránt látványos, de kaput nem találó ollózással mutatkozott be. Wils fejese kevéssel szállt mellé, majd Ramos szép szabadrúgása centikkel kerülte el Dibusz kapujának bal felső sarkát. A 78. minutumban Varga hibázott ziccert, a Haladás pedig büntetett, a 17. születésnapját tegnap ünneplő, csereként beállt Kiss Tamás óriási góljával megnyerte a mérkőzést: a tini csillag 16 méterről emelte át Dibuszt. A hajrában Priskin kakaskodásért megkapta a második sárgáját, a Haladás stadion első bajnokiján pedig óriási ünneplés kezdődhetett. A vendégek kilenc mérkőzéses veretlensége szakadt meg.

Haladás – Ferencváros 2-1 (Mészáros K. 32., Kiss T. 84. ill. Blazic 34.)

Edzői nyilatkozatok - itt!

"Sokkal többet  is tudtam volna adni, mint amennyit engedtek" - Király Storck csatáiról, Mourinho tanácsáról és Luxemburgról

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.