NB I: Két meccslabdája is volt a Puskásnak, de a Fradi nyert a végén - a 94. perc döntött

A csereként beállt Zachariassen a 94. percben fejelte az FTC győztes gólját a ziccert és 11-est is rontó Puskás Akadémia elleni rangadón.
Dudás Gábor 2022. július 31., vasárnap 22:25
Szerző: Dudás Gábor 2022. július 31., vasárnap 22:25

Az első játékrészben kevés komoly helyzetet és mindössze egy, a kaput is eltaláló lövési kísérletet láthatott a több mint 7 ezer szurkoló a Groupama Arénában - azt is a sérülések által sújtott Puskás hozta össze.

A jobbára "második" sorával felálló FTC-nek azért volt esélye a vezetés megszerzésére, ehhez elég lett volna, ha Pászka vagy Loncar jobban találja el a labdát kecsegtető helyzetben. A kézdivásárhelyi születésű balbekk csapata talán legaktívabb tagja volt a francia Mercier mellett, a másik oldalon pedig Zahedi okozta a legtöbb gondot a védőknek, de a kapuba ő sem tudott betalálni.

A fordulás után előbb Mercier tévesztett célt, majd Zahedi 20 méteres lövését kellett eldőlve védenie Dibusznak. A Fradi franciája aztán egy remek sarkazással búcsúzott a meccstől (nem sokkal később Tokmac váltotta), de Vécsei nem kapcsolt időben a váratlan passzánál.

Az 59. perc hozta aztán a meccs addigi legnagyobb helyzetét: Mezghrani az üresen tátongó kapuba sem tudott betalálni egy levágódó Kiss Tamás-lövést követően.

A folytatásban is ment jobbára a mezőnyharc, kevés nagy helyzettel, hogy aztán a vendégcsapat újra meccslabdához jusson.

A 76. percben Favorov esett el Esiti mellett a 16-oson belül, Karakó lökés miatt adott 11-est a Puskásnak - a VAR is vizsgálta egyébként az esetet. Favorov azonban a felső lécre bombázta a büntetőt, úgy, hogy Dibusz is beleért a lövésbe. Ezzel azonban még nem volt vége: megint állt ezután a játék, azt is megvizsgálták ugyanis még a VAR-szobában, hogy Dibusz nem-e idő előtt mozdult el a helyéről a 11-esnél, de végül nem láttak semmi szabálytalanságot, így nem kellett újrarúgni a büntetőt.

A félidő második felére Csercseszov több, a BL-ben kezdőembernek számító játékosát (Botka, Tokmac, Traoré, Zachariassen) is pályára küldte, de ezúttal nem tudott úgy felpörögni a magyar bajnok, mint a hét közben Pozsonyban.

A hajrában Traoré fejesénél kellett figyelnie Tóthnak, majd Thelander csúsztatott egy szabadrúgás után a léc tetejére. A 94. percben aztán eldőlt a találkozó: Pászka balról érkező beadását a csereként beállt Zachariassen nagy erővel fejelte 6 méterről a léc alá. 1-0 lett ezzel a nyitóforduló rangadójának a vége.