NB I: Hat gól, két büntető - a Fradi Dzsudzsákék ellen folytatta a felzárkózást

A Ferencváros magabiztos, 4-2-es győzelmet aratott a DVSC ellen.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 28., szombat 20:07
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 28., szombat 20:07

Bogár Gergő sípszava után a 10. percben megszerezhette volna a vezetést az FTC, Uzuni 14 méterről leadott lövését azonban Kosicky védte, ahogy R. Mmaee próbálkozását is hárította a Loki kapusa. A 18. percben szinte a semmiből megszerezte a vezetést a DVSC: Dzsudzsák szöglete után röviden szabadítottak fel a Fradi-védők, visszakerült a feladóhoz a labda, majd Ugrait találta meg a beadása, aki fejjel vette be Dibusz kapuját.

A félidő hajrájában egyenlített a magyar bajnok: Ugrait szerelték az oldalvonalnál, a játékvezető nem látott szabálytalanságot, így Civic bal oldali beadása után Mak 13 méterről kilőtte a bal felsőt.

Fordulás után inkább a Loki kezdeményezett, majd Sós bal oldali beadása után Ugrai öt méterről a léc fölé lőtt. Az 55. percben Korhut rúgta fel hátulról az ötösön belül Haratint, a VAR szerint büntető volt, de les miatt azért visszanézték, majd a megítélt büntetőt R. Mmaee értékesítette. A visszajátszások bizony igazolták, nem volt les.

Alig négy perccel később Tokmac büntetőjét hatástalanította a vendégek hálóőre. A hajrára fordulva R. Mmaee és a csereként beállt Laidouni is betalált, majd az utolsó percekben Ugrai megrúgta második gólját, így a Fradi 4-2-re nyert a Loki ellen, s folytatta a felzárkózást a tabellán.

OTP Bank Liga, 5. forduló

Ferencváros-DVSC 4-2 (Mak 39., 68., R. Mmaee 56. - 11-esből, Laidouni 73., ill. Ugrai 18., 90.)

A meccs minden fontos pillanata itt!

Ferencváros: Dibusz - Botka, S. Mmaee, Kovacevic, Civic (Csontos 89.) - Haratin, Zachariassen (Laidouni 68.) - Mak (Vécsei 78.), Tokmac (Gavric 68.), Uzuni (Szánthó - a félidőben) - R. Mmaee

DVSC: Kosicky - Kusnyir, Baráth, Korhut, Ferenczi - Bévárdi, Varga (Bényei 51.), Dzsudzsák, Sós (Pintér 86.) - Soltész (Tischler 71.), Ugrai

NB I: Pintér Attila csapatát is legyőzte, továbbra is az élen a Kisvárda
Emberhátrányban is sikerült növelnie előnyét a Kisvárdának, amely végül 2-0-ra legyőzte a Mezőkövesdet.