NB I: A Mezőkövesd félidei kapitulációja után biztosan nyert a Fradi - videó

Sokba kerültek a Mezőkövesd védelmi hibái, amit gólokkal büntetett a Ferencváros, és magabiztosan nyert 4-1-re az NB I 3. fordulójának szombati játéknapján.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 14., szombat 20:12
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 14., szombat 20:12

A Pintér Attila által irányított Mezőkövesd már a meccs legelején meglepte a Fradit: Cseri indította Besirovicot, beadását követően a középen érkező Nagy a védőket megelőzve bólintott Dibusz kapujába. A kapott gól után a címvédő próbált fogást találni ellenfelén, de sokáig nem talált rést a védelmén. A 17. percben Mak talált be a vendégek kapujába - apró szépséghiba, hogy a gólt megelőzően a VAR szabálytalanságot látott.

Innentől kezdve nagyon nyomott a Fradi, Boli kétszer is helyzetbe került, ám mindannyiszor mellé lőtt. Végül a félidő hosszabbításában két perc alatt kapitulált a kövesdi védelem: előbb Boli egyenlített, majd Zubkov lekészítése után Mak lőtte ki a bal alsót, megfordítva ezzel a mérkőzést.

Fordulás után könnyen szépíthetett volna a Mezőkövesd: Botka hagyta el a labdát, Cseri adott középre, Dibusz éppen Pillár elé ütötte ki a játékszert, aki élt is a kínálkozó lehetőséggel, de a zöld-fehérek kapusa védett. A másik oldalon Uzuni vette le gyönyörűen a labdát, Pillár hátralépés közben eltalálta az albán szélső lábát. Némi videóbírózás után Pintér Csaba játékvezető büntetőt ítélt, amit a sértett magabiztosan értékesített.

Az utolsó 15 percben Tokmac sérülés miatt hagyta el a pályát, majd a hosszabbításban Boli megszerezte önmaga második, és csapata negyedik gólját, így a Ferencváros hátrányból fordítva, a vendég védők hibáit kihasználva nyert 4-1-re a Mezőkövesd ellen, s győzelemmel hangolt a szerdai, Young Boys elleni BL-rájátszásra.

NB I, 3. forduló

Ferencváros-Mezőkövesd 4-1 (Boli 47., Boli 95, Mak 49., Uzuni 69 - 11-esből, ill. Nagy D. 7.)

A meccs minden fontos pillanata itt!

Ferencváros: Dibusz - Botka (Wingo 72.), Blazic, Kovacevic (Haratin 79.), Csontos - Loncar (Laidouni 62.), Somália - Zubkov (Szántó 62.), Uzuni, Mak (Tokmac 72.) - Boli

Mezőkövesd: Antal - Farkas D., Pillár, Katanec, Vági - Cseri (Derekas 80.), Cseke (Chrien - a félidőben), Karnitski (Madarász 76.) - Nagy D. (Vutov - a félidőben), Jurina (Calcan 54.), Besirovic

A Bundesligában folytathatja a Fradival összeboronált játékos - sajtóhír
Portugál sajtóhírek szerint a Bundesligában szereplő Kölnben folytathatja pályafutását Ivanildo Fernandes, a Sporting B hátvédje, akiért ajánlatot tett a Ferencváros. Honlapunk úgy tudja, erre viszont nem került sor.