NB I: A hibátlan Fradi Traoré mesterhármasával lépte le a Honvédot

Sima 3-1-s győzelmet aratott a Ferencváros a Budapest Honvéd ellen.
Dudás Gábor 2022. augusztus 28., vasárnap 19:26
Szerző: Dudás Gábor 2022. augusztus 28., vasárnap 19:26

A Shamrock elleni vesztes EKL-visszavágóhoz képest nagyjából a fél csapatát lecserélte Csercseszov, a kapuban viszont ismét Bogdán Ádám állt, aki a koronavírus-fertőzése után lábadozó Dibusz Dénest helyettesítette.

Az FTC dominált az első játékrészben, ugyanakkor az első komolyabb helyzet a Honvéd előtt adódott: a 9. percben Tamás balról találta el a felső lécet, a visszajátszások alapján aligha szándékosan. Innentől kezdve viszont a hazai lehetőségek sorjáztak, Boli lövését Szappanos fogta, majd Mercier lőtt nagy helyzetben a kaőu mellé, hogy aztán megint az elefántcsontparti csatár puskázzon el két helyzetet, illetve a kispestiek kapusa kétszer is a helyén volt.

A 41. percben viszont már jött a hazai gól: Traoré-Marquinhos-Traoré volt a labda útja, végül utóbbi 8 méterről, laposan lőtt a bal sarokba (1-0).

A fordulás után gyorsan eldőlt minden. Az 51. percben Mercier tekert remekül, jobbról Traoré fejére, a támadó pedig 5 méterről nem hibázott (2-0). Hogy aztán a mali légiós három perccel később megszerezze a harmadik gólját is: Marquinhos és Laidouni volt a labda útja, végül a középpályás adott be balról, Traoré pedig az ötösről, egy átvétel után a bal alsóba pofozta a labdát (3-0).

A triplázó támadó az 58. percben lement a pályáról, de ezután is fölényben maradt a csapata. Pedig a 70-71. perc lehetőséget adott akár egy komolyabb fordulatra is: Vécseinél látott kezezést a VAR, amért ráadásul a második sárgáját, illerve piros lapját is megkapta a válogatott középpályás. A megítélt büntetőt azonban Zsótér csúnyán a kapu mellé lőtte.

A padról beszállt Tokmac többször is növelhette volna a hazaiak előnyét, de végül a szépítés jött össze a kispestieknek: a 96. percben, Plakushchenko bal oldali szabadrúgása után Prenga fejelt 6 méterről a kapuba (3-1).

A Fradi 3-ból 3 meccset megnyerve áll az NB I-ben, a Honvéd viszont a jelek szerint ismét nehéz idény elé néz.

OTP Bank Liga, 5. forduló:

Ferencváros - Budapest Honvéd 3-1 (Traoré 41., 51., 54., ill. Prenga 96.)

Piros lap: Vécsei (FTC, 70.)

FTC: Bogdán - Botka, Knoester, Kovacevic, Civic - Besic, Vécsei - Traoré (Zachariassen, 58.), Mercier (Esiti, 65.), Marquinhos (Tokmac, 65.) - Boli (Auzqui, 77.)

Honvéd: Szappanos - Doka, Prenga, Cirkovic, Tamás K. - Bocskay, Gomis, Zsótér (Pukhtieiev, 82.) - Kocsis D., Lukic (Plakushchenko, 55.), Ennin (Mitrovic, 72.)

Négy sztáredző is jelölt
Honlapunk úgy tudja, nagyon magas polcról választhat edzőt a Fradi, első körben Rafael Benítez, Phillip Cocu, Alessio Dionisi és Rui Vitória szerepel a jelöltek között.
Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)