NB I: A Fradi nyerte az örökrangadót - videó, tabella

A Ferencváros már az első félidőben kétgólos előnybe került az örökrangadón, a zöld-fehérek végül biztosan nyertek.
Mokány Lajos 2018. november 3., szombat 21:19
Szerző: Mokány Lajos 2018. november 3., szombat 21:19

A Ferencváros erősen kezdett az MTK Budapest ellen, de idővel kiegyenlített lett a játék. Az első negyedóra így is nélkülözte a nagy helyzeteket, a legnagyobbat Blazic beadása után kellett mentenie a léc alól Kicsaknak.

A 23. percben jött az első nagy helyzet: Petrjak tálalt Lanzafame elé, akinek 10 méteres lövését bravúrral fogta Kicsak. Mégis vezetést szerzett a Fradi: Bőle kapott labdát a leshatáron, majd a hálóba emelt a kapus felett (1-0).

Rögtön utána Petrjaknak is volt egy lehetősége, de helyzetben csúnyán mellé emelt, majd Sigér távoli lövésénél volt a helyén az MTK kapusa. A zöld-fehérek aktívabbak voltak az első 45 percben, és növelni is tudták az előnyüket: a 40. percben Sigér bombázott a jobb felső sarokba 22 méterről (2-0).

Fordulás után Böde kemény lövésénél védett Kicsak, majd Lanzafame fejelt nem sokkal mellé egy jobbról belőtt labdát. A folytatásban inkább a mezőnyben küzdöttek a csapatok, még Lanzafame találhatott volna be a hajrában, de közelről mellé sarkazott.

Újabb gól már nem esett, így a hazaiak szerezték meg a 3 pontot az örökrangadón - a Ferencváros továbbra is négy pontos előnnyel vezeti a tabellát a Honvéd előtt.
A forduló további eseményei itt.

Ferencváros - MTK Budapest 2-0

Gólszerzők: Bőle 23., Sigér 40.

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.