NB I: A Fradi győzelemmel hangolt a Barcelona elleni BL-meccsre - videó

0-0-s első félidő után a Ferencváros két gólt szerzett a Kisvárda otthonában, amivel sorozatban a negyedik győzelmét aratta az NB I-ben.
Csakfoci Admin 2020. október 16., péntek 21:54
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 16., péntek 21:54

Az OTP Bank Liga 7. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén a jövő heti, barcelonai Bajnokok Ligája-mérkőzésére készülő Ferencváros a Kisvárda vendége volt.

Az 5. percben az első nagy helyzet az FTC előtt adódott: Isael indította Heistert, akinek bal oldali beadása után Boli fejelt, Rubus azonban menteni tudott a jobb alsónál. Válaszul Bumba adott középre a bal oldalról, Sassá átlépte a labdát, Lucas pedig 20 méterről lőtt, de Dibusz kiütötte a léc alá tartó labdát.

A 27. minutumban Heister adott be a bal oldalról, a kapu elé érkező labdát azonban sem Boli, sem Isael nem érte el, a 37.-ben Lovrencsics beadása után Boli lőtt kapásból a léc fölé. Az első játékrész hajrájában kisvárdai részről Melnik 23 méterről próbálkozott, nem sokkal vétette el a jobb felsőt.

A szünet után inkább cseréket és sárga lapokat, mint helyzeteket láthattunk, aztán a 67. percben vezetést szerzett a Ferencváros: a frissen beállt Civic tekert a kapu elé a bal oldalról, az érkező Isael pedig a kapus felett a léc alá lőtt (0-1).

Rögtön a gólt követően nagy egyenlítési lehetőség adódott a kisvárdaiak előtt, amikor Melnik jobb oldali beadása után Sassá fejelt, de Dibusz nagy bravúrral védett.

A 89. percben a vendégcsapat eldöntötte a meccset: egy labdaszerzés után megindultak a ferencvárosiak, majd az akció végén Mak adott balról középre, a becsúszó Karasiuk lábáról pedig saját kapujába került a labda (0-2). Szergej Rebrov együttese így győzelemmel hangolt a jövő heti BL-nyitányra, és továbbra is veretlen az NB I-ben, a Kisvárda viszont három győzelem után kapott ki.

Kisvárda - Ferencváros 0-2

Gólszerzők: Isael (66.), Karasiuk (öngól, 89.)

Kisvárda: Dombó - Melnyik (Kukoc, 81.), Rubus, Ene, Hei - Lucas (Karasiuk, 81.), Simovic - Navratil (Cukalasz, 55.), Bumba (Kovácsréti, 71.), Sassá (Camaj, 81.) - Viana

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Frimpong, Kovacevic, Heister (Civic, 65.) - Laidouni, Haratin (Vécsei, 75.)- Isael (Zubkov, 83.), Skvarka, Tokmac (Mak, 75.) - Boli (Baturina, 65.)

Fradi: Rosszul esett a döntés a BL-keretből kimaradó légiósnak - tárgyalni akart, de aztán megértette a helyzetet
A zöld-fehérek 19 éves szír légiósának fájt, hogy nem került be az FTC Bajnokok Ligája-keretébe, ennek egy nyilatkozatában hangot is adott. Azóta viszont megértette, miért nem férhetett fel a B-listára sem.
Hangya Szilveszter
Menedzsere elárulta, hogy a 10-szeres válogatott Hangya Szilveszter szerződése lejár a nyáron és várhatóan távozik a Viditől. Van érdeklődés több NB I-es csapattól is, az élvonalban tervezi a folytatást. (nso.hu)